Školství

Prověření oznámení ve věci události v mateřské škole

Policie České republiky prověřila událost, ke které došlo v Mateřské škole v Nelahozevsi v květnu tohoto roku.

Školka vyhlásila druhé kolo přijímacího řízení, nová budova je již téměř připravena

skolka2Děti, které neuspěly v prvním kole přijímacího řízení do mateřské školy, mají nyní druhou šanci. Školka má za sebou úspěšnou kolaudaci nové budovy, aktualizaci školského rejstříku i zřizovací listiny a mohla tak otevřít druhé kolo přijímacího řízení, v němž může být obsazeno dalších 38 míst.

Oznámení o prošetření situace v mateřské škole

Dne 5. 6. 2012 byl předán Policii ČR, obvodnímu oddělení v Kralupech nad Vltavou podnět k prošetření události, ke které došlo v Mateřské škole v Nelahozevsi dne 21. 5. 2012.

Je to hon na čarodějnice, říká o kauze v mateřské škole Pavel Matoušek

IMG 8718Nelahozevsí nadále silně rezonuje incident, který před dvěma týdny proběhl mezi ředitelkou mateřské školy Ilonou Sedlářovou a dvěma dětmi z třídy Žabiček a pro který se mezi rodiči již vžilo pojmenování “pindíková kauza”. V řadě reakcí se objevily i výtky na adresu zřizovatele školky, který v očích některých rodičů nepostupoval dostatečně razantně a rychle. Zastupitel Pavel Matoušek ale postup obce hájí a zdůrazňuje, že starostka Nelahozevsi Petra Urbanová se kauze intenzivně věnovala, a to přesto, že je v současné době na mateřské dovolené. Za hlavní problém Pavel Matoušek považuje skutečnost, že maminka, která kauzu odstartovala svým příspěvkem na Facebooku, dodnes nikam nepodala žádnou oficiální stížnost.

Stejně jako v rozhovoru s učitelkou Ludmilou Brožovskou, i zde je místo skutečného jména dítěte používáno jméno Pepíček.

Ředitelka školky by měla být odvolána, tvrdí odcházející učitelka Ludmila Brožovská

IMG 8700Každý ji zná pod jménem Liduška. Děti si ji rychle zamilovaly a její vřelý a bezprostřední vztah k dětem oceňovali i rodiče. Pro většinu z nich bylo tedy nepříjemným překvapením, když se na vítání občánků před dvěma týdny dozvěděli, že Liduška z Mateřské školy Nelahozeves po ročním angažmá odchází.

V nebývale otevřeném rozhovoru Ludmila Brožovská vysvětluje, proč už nechce v nelahozeveské mateřince dále působit.

Z důvodu ochrany soukromí dětí jsou v rozhovoru jména všech dětí pozměněna. Skutečná jména dětských aktérů samozřejmě autor rozhovoru zná.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.