Školství

Učitelka si stěžuje na nelidský přístup ředitelky mateřské školy

DSCF1320Ředitelka Mateřské školy Nelahozeves Ilona Sedlářová čelí vážnému problému. V pondělí na ni podala stížnost Veronika Schafferová, jedna z učitelek mateřské školy. V rozsáhlé stížnosti vytýká své nadřízené nelidský přístup k pedagogům, dětem i rodičům či zastaralé metody výuky.

Sedm týdnů prázdnin ve školce části rodičů vadí, jiní to chápou

DSCF4190V létě bude Mateřská škola Nelahozeves otevřena pouze první dva týdny v červenci, po zbylých sedm týdnů bude zavřeno – a části rodičů se to nelíbí. Jak ale upozorňuje ředitelka školky Ilona Sedlářová, žádné námitky proti tomuto rozhodnutí ze strany rodičů nezaznamenala.

Děti přestřihly pásku v nové školce, přijela i hejtmanka

DSCF1186

V pátek 31. srpna 2012 proběhl den otevřených dveří v nové části mateřské školy v Zagarolské ulici.

 

Uvnitř fotogalerie a video

Halloweenská strašidla se prošla Školní ulicí

DSCF2140Starý pohanský svátek duchů Halloween si do českých luhů a hájů razí cestu jen velmi pozvolna, v Nelahozevsi už ale mají oslavy spojené se strašidelnými maskami a kostýmy dlouhou tradici.

Nová školka se ještě neotevřela – a už nestačí

IMG 5213V územním plánu obce, který byl připravován v letech 2002–2004, se píše: “Územní plán obce nepředpokládá plošný rozvoj stávající mateřské školy. Určité možnosti zkapacitnění stávající zařízení poskytuje.” Že je toto tvrzení zcela mimo realitu, se ukázalo již o dva roky později, kdy se školka zaplnila a musela začít odmítat. A k odmítání zájemců kupodivu dochází i poté, co se otevírá nová školka v Zagarolské ulici o dalších 38 místech.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.