Školství

Starostka odmítla vyhlásit konkurz na ředitelku školky

DSCF1778Ve velmi vypjaté atmosféře proběhlo na úterním zasedání zastupitelstva veřejné projednání stížnosti bývalé učitelky Mateřské školy Nelahozeves Veroniky Schafferové, kterou podala v červnu na svou tehdejší nadřízenou, ředitelku školky Ilonu Sedlářovou. Starostka Petra Urbanová dala již na začátku diskuse jasně najevo, že za ředitelkou plně stojí. Zároveň se odmítla nadále zabývat pracovními spory ve školce a současně oznámila, že nevypíše konkurz na místo ředitelky.

Chci svého nadřízeného respektovat, říká bývalá učitelka mateřské školy Martina Kubátová

423745 2575478640907 1189493400 nMezi dětmi i rodiči byla velmi oblíbená. Měla kvalifikaci i praxi, což v naší školce není samozřejmost. Martina Kubátová ve školce vydržela přesně rok – nastoupila na konci října loňského roku za učitelku, která skončila ještě ve zkušební době. Ke konci října letošního roku odešla. Důvody naznačuje v krátkém rozhovoru.

Zpráva inspekce o školce je na světě. Částečně dává za pravdu stížnosti

DSCF4186Po pěti letech navštívila naši mateřskou školu Česká školní inspekce. Výstupem kontroly je osmistránková inspekční zpráva, v níž se inspektorky vyjadřují ke vzdělávacímu systému školky, personální situaci či materiálnímu vybavení. Celkové vyznění zprávy, která byla ve čtvrtek zveřejněna na oficiálních stránkách obce, je lehce pozitivní, v textu ale zaznívá i celá řada výhrad.

Aktualizováno 2. 11. 2013 (2x)

Halloween na nové školní zahradě

DSCF1652-001V tradičním duchu se nesly halloweenské oslavy v základní škole. Ve čtvrtek 24. října se opět po roce sešly desítky malých i velkých strašidel, aby si vydlabaly dýně, zasoutěžily si v nejrůznějších disciplínách a nakonec se prošly v tradičním průvodu na hřbitov a zpět.

Inspekce chystá zprávu o školce, obec obdržela další tři podněty

Mateřská škola NelahozevesPřestože od stížnosti dnes již bývalé učitelky Mateřské školy Nelahozeves Veroniky Schafferové na ředitelku školky Ilonu Sedlářovou uplynuly již více než tři měsíce, stížnost zatím nebyla ze strany vedení obce vypořádána. V tuto chvíli se čeká na zprávu České školní inspekce, pak by mělo být svoláno zasedání zastupitelstva, kde má být problematika školky zařazena na program. V mezičase obec obdržela tři další podněty týkající se současné situace ve školce. Dva z nich napsaly jiné učitelky v přímé reakci na stížnost Veroniky Schafferové, třetí pochází od rodičů.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.