Školství

K halloweenskému rejdění se připojila kralupská ochotnická scéna

DSCF2399Vydlabané dýně a halloweenská strašidla různého vzrůstu zaplnily jako každý rok zahradu základní školy.

O přijetí do školy může rozhodnout pořadí přihlášky. Nepanikařte, prosí ředitelka rodiče

P1010854Rodiče budoucích prvňáčků, kteří chtějí od školního roku 2015/2016 umístit své dítě do Základní školy Nelahozeves, mohou podávat přihlášky od středy 1. října. Neměli by otálet, protože nelze vyloučit, že zájemců bude více než volných míst. V takovém případě pravděpodobně rozhodne pořadí podání přihlášky. Je ale také možné, že na pořadí nedojde a budou přijety všechny děti - záleží na tom, kolik jich k zápisu opravdu přijde.

Základní škola má plno, příští rok bude možná odmítat děti

DSCF0458Před několika lety se stavební boom v Nelahozevsi negativně odrazil v mateřské škole – v posledních letech se stalo pravidlem, že řada dětí zůstala pod čarou. Letos to sice bylo “jen” pět, ale při počtu 28 přijatých je i toto číslo poměrně velké. Teď příliv malých občánků Nelahozevsi dorazil i do základní školy. Počet žáků v posledních letech každoročně vzrůstá a začíná se nebezpečně blížit limitům budovy. Pro příští rok hrozí, že škola bude muset historicky poprvé z kapacitních důvodů některé děti odmítnout.

Starostka chtěla zkontrolovat jídelnu, v zastupitelstvu narazila

DSCF1379Nepoužívá školní jídelna v Nelahozevsi při přípravě obědů příliš mnoho polotovarů a instantních jídel? To chtěla zjistit starostka Petra Urbanová, když v srpnu požádala kontrolní výbor zastupitelstva o provedení kontroly v jídelně. Zastupitelstvo ale její záměr nepodpořilo.

Konkurz na ředitele školky bez konkurence. Hana Sadílková byla jedinou kandidátkou

DSCF2341Hana Sadílková neměla v konkurzu na obsazení místa ředitelky Mateřské školy Nelahozeves konkurenci. Do konkurzu, který probíhal letos na přelomu jara a léta, se přihlásila jako jediná.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.