Šibřinky oslavily čtyřicet let ve velkém stylu

Seznam článků

DSCF7240 001
Nelahozeveské Šibřinky mají za sebou jubilejní 40. ročník. Jak se letos vyvedly?

Stejně jako v minulých letech na Šibřinkách 1 vystoupili velvarští Globus Band, tentokrát se dvěma zpěvačkami. Několik let s Globusáky zpívala Veronika Langrová, která z naší obce pochází. Kapela PLUS, jež na akci zahrála v březnu, pochází z Neratovic a na Šibřinkách už také není nováčkem, jelikož si tu zahrála v loňském roce.

Globus Band

Plusáci


Nelahozeveské Šibřinky oslavily čtvrtou dekádu nejen sérií nejlepších čísel z posledních deseti let během půlnočního překvapení. Nechybělo ani předtančení ve 21 hodin, na kterém v letošním roce místo dětských cvičenců vystoupil mladý pár tanečníků latinskoamerických tanců. Jan Chobot a Karolína Suchánková za své taneční kreace sklidili ohlušující potlesk publika.

20150314 205220
Jiří Langr | Foto: Plusáci
Jiří Langr | Foto: Plusáci
Mikrofonu se chopil i Jiří Langr z Veltrus, který na Šibřinkách 2 zapěl několik známých písniček od Karla Gotta. Ty také nezůstaly bez odezvy návštěvníků. Někteří si během jeho vystoupení zatancovali a potleskem nešetřili. Píseň Lady Karneval zpestřily dvě barevně oblečené tanečnice.

Masky na Šibřinkách rozhodně nesměly chybět

Šibřinky ani letos nezaostávaly v počtu různorodých masek. Na ty únorové jich přišlo více, než na březnové, ale bylo se nač dívat, což díky fotogalerii můžete posoudit sami. Z Woodstocku rovnou do Neláče dokonce dvakrát vyrazila parta veselých hippíků. Z mořských oblastí sem vypluli dva piráti, námořníci a viking ze severu, zatančili si tu mimové a klaun jako vystřizení z divadelních prken, rovnou z oblak se na chvíli snesl pilot s půvabnou letuškou a od ordinace si přišli na chvíli zarelaxovat i dva lékaři. Zatímco princezna, bludička a Šmoulinka a záporačka Cruella de Vil bez svých dalmatinů reprezentovali svět pohádkový, želví ninjové s Jokerem a jeho parťačkou Harley Quinn ten komiksový. Nechyběli zde ani krapet přerostlí školáci, vyznavači gothic subkultury či mlynář s hladkou moukou, párek domorodců, jeptiška, květinářky jako vystřižené z My Fair Lady či parta výtržníků z filmu Mechanický pomeranč.


Půlnoční vystoupení připomnělo úspěšná čísla z minulých ročníků

Zlatým hřebem šibřinkového večera bylo stejně jako každý rok půlnoční překvapení, tentokrát se vystupující oblékli do starých kostýmů a předvedli mix nejvydařenějších čísel z předešlých šibřinkových ročníků.

Nelahozeveské mažoretky

Jako první vystoupily mažoretky v bílo-modrém, které bravurně předvedly taneční sestavu na zremixovanou píseň z muzikálu The Phantom of the Opera. Toto číslo mělo svou premiéru v roce 2010, kdy rázem Šibřinek byly oslavy devadesáti let od vzniku Sokola Hleďsebe-Podhořany.

Tanečníci z Irska

Poté, co mažoretky opustily parket, následovalo vystoupení, které mělo premiéru v roce 2013 (ráz: Mořský svět), akorát v něm pánové místo plavek měli na sobě džíny a bílou košili. Místo plážových popíječů se stali Iry slavícími výhru nad Skotskem alkoholovými nápoji, což se obvykle projevuje tím, že si člověk musí jít odskočit. V tomto případě se naneštěstí stalo, že záchodová kabinka byla obsazená. Nakonec do dopadlo tak, že všichni Irové poskakovali kolem kabinky na melodii z Lord of the Dance, a při tom se drželi na patřičných místech. Úspěch u diváků byl v tomto případě stoprocentně zaručen.

Uklízečky

Starší cvičenky zatančily v převleku za uklízečky v zástěrkách, šátcích s koštětem na písničku Holka neznámá, což se v polovině čísla změnilo, kdy dámy odhodily šátky se zástěrami a zůstaly oblečeny do sukní, lodiček a během skladby To byla kočka protočily svoje kabelky. Toto číslo je z roku 2011, ve kterém se téma Šibřinek jmenovalo Sejdeme se na pracáku.


Číslo s písněmi Michal Davida

Taneční číslo na písně Vladimíra Štancla známého jako Michal David, které vystupující secvičili v párech, mělo premiéru v roce 2010 (oslavy 90. výročí Sokola) stejně jako mažoretky. Během něj zazněly hity jako Decibely lásky, Děti ráje, Mejdan, Valčík pro mámu, Nonstop, Nesnáším loučení a jako poslední Céčka.

Admirál

Skladba Byla jedna holčička od Nadi Urbánkové, Waldemara Matušky a Pavla Landovského doprovázela v pořadí páté vystoupení jubilejního šibřinkového večera. Během něj se po parketu procházel admirál v důchodovém věku se svou ženou, která se snažila na parket dostat i některé z přihlížejících. Toto číslo pochází z ročníku 2013, kdy se Šibřinky ponořily do hlubin mořského světa.

Branci

Armáda nelahozeveských cvičenek předvedla fyzicky náročnější vystoupení v bílých nátělnících a kraťasech, a potom ve dvou řadách odpochodovala z podia do zákulisí, aby se připravila na závěrečné vystoupení. Toto číslo je úplně nejstarší z výběru pro vzpomínkové půlnoční překvapení, mělo premiéru v roce 2008.


Včelka Mája

Mezitím se po třech letech na Šibřinky z úlu přiletěla opět podívat malá uličnice včelka Mája, aby rozesmála nebo alespoň pobavila všechny přítomné diváky, mezi které zamířila. Jenže potom jen mávla křídly a zase byla fuč... Možná se vrátila zpět do pohádky.

Mamma Mia

Závěrečné vystoupení (z roku 2009) se neslo v atmosféře hitů úspěšné švédské kapely ABBA sestříhané ze soundtracku k filmu Mamma Mia, v němž se předvedli všichni vystupující. Mladší ženy v černo-růžových kostýmech přiběhly během písně Mamma Mia. A starší ženy po nich převzaly pomyslnou štafetu během hitu Dancing Queen s mikrofony v ruce. Pánové doslova přiskákali polonazí s ručníky kolem pasu s ploutvemi na chodidlech, když hrál song Lay All your Love On Me. Publikum během posledního vystoupení tleskalo do rytmu.

Videozáznam půlnočních předtančení


Půlnoční vystoupení trvalo 40 minut a zakončilo defilé všech vystupujících. Šibřinky ovšem pokračovaly dále až do tří hodin ráno. Milovníkům této akce nezbývá, než si počkat na 41. ročník Šibřinek a těšit se na to, co si členové TJ Dynamo připraví za téma na další plesovou sezónu.

Karneval

Na své si jako vždy přišly i děti na tradičním karnevalu. Za doprovodu oblíbených písniček si zatančily a zasoutěžily - a samozřejmě si stejně jako dospělí také užily sérii všech předtančení.

Text: Soňa Brunnerová
Foto: Miloš Mojžiš, Petr Jiskra

Dynamo

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence