• Titulní stránka

Rychlíky z Kralup nebudou stavět v Holešovicích, končit budou na Masaryčce

nejede
Nádraží Holešovice | Foto: ŠJů, Wikimedia Commons
Nádraží Holešovice | Foto: ŠJů, Wikimedia Commons
Správa železniční dopravní cesty zveřejnila mimořádnou změnu jízdního řádu platnou od pondělí 2. února 2015. Změna se dotýká i cestujících, kteří jezdí vlakem z Kralup do Prahy a zpět.

Ke změně dochází v návaznosti na zahájení již nezbytné výluky ve stanici Praha - Hlavní nádraží, která přímo souvisí s nadcházející rekonstrukcí a kompletním přesklením střechy odjezdové a příjezdové haly nad prvním až čtvrtým nástupištěm železničního terminálu.

Zbylá zadní nástupiště Hlavního nádraží zůstanou v provozu zejména kvůli mezinárodním a dálkovým rychlíkům, jakož i pro rychlíky tuzemských alternativních přepravců.

V rámci této akce dochází od pondělka 2. února až do odvolání k následujícím změnám:

  1. Téměř všechny rychlíky na trase Praha – Kralupy nad Vltavou – Děčín a opačně pojedou do/ze stanice Praha – Masarykovo nádraží objížďkou mimo nádraží Praha-Holešovice. Zastávkou Holešovice budou vlaky pouze projíždět, namísto toho mohou cestující využívat novou zastávku Podbaba, kde rychlíky staví od loňského prosince. Tato změna se netýká pouze dvou spojů – rychlíků 670 (příjezd do Kralup 24.00 hodin) a 691 (odjezd z Kralup ve 20.36 hodin)
  2. Osobní vlaky 9625 a 9629 jezdící na trati 091 pouze v pracovních dnech budou v celém úseku Kralupy nad Vltavou – Praha Masarykovo nádraží nově odjíždět již o 3 minuty dříve. Souprava 9625 bude tedy z Kralup nově odjíždět již v 6.23 hodin, souprava 9629 nově vyjede již v 7.23 hodin.

Na spoje zastavující v Nelahozevsi nemá výluka vliv.

Oprava střechy pražského hlavního nádraží má trvat až do roku 2017. Jak dlouho bude platit výše popsaná výluka, není v tuto chvíli známo.

Veškeré změny jsou zveřejněny na internetových stránkách SŽDC a Českých drah a dále v infocentrech a pokladnách příslušných železničních stanic.

Informace o aktuálních odjezdech z Kralup lze získat na online informační tabuli. Na stránce lze dole rovněž kliknout pro zobrazení aktuálních příjezdů do Kralup.

(mat)

Veřejná doprava, Vlak

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.