• Titulní stránka

Rychlík najel u zámku na nastražené kamení

foto3
Odstavený rychlík na nádraží Nelahozeves | Foto: Policie ČR
Odstavený rychlík na nádraží Nelahozeves | Foto: Policie ČR
V úterý 18. července krátce po 20. hodině najel rychlík jedoucí z Prahy do Ústí nad Labem u železniční zastávky Nelahozeves-zámek do navršeného kamení. K nehodě došlo v rychlosti cca 90 km/h. Ve vlaku cestovalo 100 lidí.

Vlak poté dojel do železniční stanice Nelahozeves, kde zastavil. Na místo vyrazili vyšetřovatelé Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) a kriminální policie. Kriminalisté celou věc zadokumentovali. Incident se obešel bez zranění, škoda byla odhadnuta na pět tisíc korun.

Kamení pocházelo zřejmě přímo z kolejiště. Zatím neznámí pachatelé jej na koleje vyskládali v délce tří metrů. “To už pro vlak, který jede zhruba devadesátikilometrovou rychlostí, může být nebezpečná záležitost,” uvedl mluvčí SŽDC pro televizi Nova, která o události informovala v hlavních večerních zprávách. Po pachatelích policisté pátrají. Jednou z vyšetřovacích verzí je i to, že kameny daly na koleje děti.

P 20170512 133008
Zastávka Nelahozeves-zámek
Zastávka Nelahozeves-zámek
Případ byl kvalifikován jako trestný čin obecného ohrožení. Pachateli hrozí tři až osm let vězení. Policisté žádají každého, kdy by měl k případu nějaké informace nebo viděl pohybovat se někoho poblíž kolejí, aby zavolal na linku 158.

Podobné případy se na českých tratích stávají několikrát ročně, například loni v květnu v Oldřichově u Duchcova na Teplicku najel vlak do kusu betonu, který na koleje zřejmě někdo nastražil.

(mm)

Vlak

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.