• Titulní stránka

Resort se letos dočká nového hřiště

20150614 181623
V těchto místech letos vyroste nové dětské hřiště.
V těchto místech letos vyroste nové dětské hřiště.
V lešanském “horním” Resortu letos vznikne nové dětské hřiště. Nelahozeves získala dotaci 400 tisíc korun na jeho obnovu. Dalších odhadem 250 tisíc dodá obec ze svého rozpočtu.

Žádost o dotaci u Ministerstva pro místní rozvoj uspěla až napodruhé. V loňském roce ministerstvo takřka totožnou žádost zamítlo z formálních důvodů – obec totiž jeden povinný dokument na ministerstvo poslala v obyčejné kopii, ačkoliv dotační podmínky požadují, aby byly všechny kopie úředně ověřené (více zde).

Letos už se chyba neopakovala. Starosta Josef Kebrle už se nespolehnul na neprůhlednou firmu Timoris, která žádost o dotaci v loňském roce pro obec připravovala.

Nyní obec připravuje soutěž na dodavatele. Podle starosty by práce mohly proběhnout v průběhu letních prázdnin. Na novém hřišti děti najdou věž se skluzavkou a skupinovou houpačkou, lanovou dráhu, dvě pružinová houpadla, vahadlovou houpačku a dva stoly s lavicemi. Na aranžmá hřiště se podíleli i žáci z místní základní školy – participace dětí na návrhu byla podmínkou přidělení dotace, stejně jako beseda starosty s dětmi. “Věřím, že pro děti toto bude příběh se šťastným koncem, který ukazuje, že má cenu věci zkoušet, udělat něco navíc a vytrvat,” poděkoval starosta na stránkách obce dětem a učitelkám, které s nimi v hodinách výtvarné výchovy téma zpracovávaly.

Vizualizace nového dětského hřiště

Návrhy dětí ZŠ Nelahozeves

P 20160408 070625
Po populárním hradu už nejsou ani památky. Hasiči jej museli zbourat.
Po populárním hradu už nejsou ani památky. Hasiči jej museli zbourat.
Zbrusu nové herní prvky mají vyrůst na místě současného hřiště, postaveného firmou Anglický Resort v roce 2009. Hřiště od developera obec odkoupila o rok později za 50 tisíc korun a nadále jej udržovala vlastními silami. Vzhledem k nepříliš odolným materiálům a vandalismu ale hřiště postupně chátralo a provozuschopné zůstalo i v dalších letech jen díky dobrovolné údržbě prováděné některými obyvateli Resortu. Loni v prosinci už ale museli hasiči zbourat největší herní prvek – hrad, který již začal být dětem nebezpečný.

Víceúčelové hřiště na Dynamu se postaví asi příští rok

Kromě rekonstrukce hřiště v Resortu se samospráva chystá zainvestovat též na druhé straně obce. V areálu TJ Dynamo Nelahozeves v Hleďsebi by mělo snad už příští rok vzniknout nové víceúčelové sportovní hřiště.

P 20160422 181136
V těchto místech má příští rok vzniknout nové víceúčelové sportovní hřiště.
V těchto místech má příští rok vzniknout nové víceúčelové sportovní hřiště.
Hřiště o standardních rozměrech 18 x 36 metrů by mělo být připraveno na tenis, fotbálek, volejbal, nohejbal, košíkovou a další míčové hry. Patronát nad novým hřištěm má zastupitel Ladislav Velič. Podle zastupitele se v tuto chvíli připravuje projekt. Celkové náklady odhadl Ladislav Velič na jeden až dva miliony korun s tím, že přesněji odhad bude schopen sdělit po vypracování projektové dokumentace.

Žádost o dotaci obec podá zkraje příštího roku. Předtím ještě ale musí Dynamo převést příslušný pozemek do vlastnictví obce, jinak by obec dotaci nemohla dostat.

Hřiště ve starých Lešanech už patří obci

Do svého vlastnictví získala obec Nelahozeves nedávno i pozemek pod hřištěm ve starých Lešanech. Ten dosud patřil Státnímu statku Křivoklát, na který stát po roce 1989 převáděl pozemky v majetku zkrachovalých státních statků, mimo jiné i Státního statku Lešany. Za pozemek o výměře 1 692 metrů čtverečních zaplatila Nelahozeves 320 tisíc korun. Podle starosty Josefa Kebrleho však v tuto chvíli žádné konkrétní plány s hřištěm obec nemá. Podle starosty hřiště plní v současné podobě svůj účel a případné požadavky na vylepšení by měly vzejít od místních obyvatel.

(mm)

Zábava pro děti

Komentáře   

0 #1 zbynek fanta 2016-08-18 14:22
Krásné hřiště!! My bychom chtěli také dětské hřiště na zahradě pro děti.
Citovat

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.