Radek Modes skončil v čele hasičů

DSCF6025
Radek Modes
Radek Modes
Nelahozeveské hasičstvo je od dnešního dne bez svého starosty. Dosavadní starosta sboru Radek Modes totiž odstoupil. Své rozhodnutí oznámil ve čtvrtek v rezignačním dopise určeném pro členy sboru.

Radek Modes se rozhodl z funkce odstoupit krátce poté, co se vůči němu zvedla vlna kritiky v souvislosti s dubnovým pálením čarodějnic. Ačkoliv pořadatelem akce byli místní hasiči, za svou ji vydávala i ČSSD, jejíž místní organizaci vede také Radek Modes. (O kauze jsme psali v článku Obě čarodějnice shořely, mezi hasiči to teď ale doutná.)

Poté, co se mělnická ČSSD začala akcí chlubit na svém Facebooku a webových stránkách, začala část hasičů připravovat mimořádnou členskou schůzi, kde měla být tato kauza projednána, a mezi hasiči se začalo hovořit i o možnosti odvolání Radka Modese z funkce starosty. Schůzi svolal náměstek starosty Jan Hrdina na dnešní (čtvrteční) večer. Právě Jana Hrdinu přitom navrhuje Radek Modes za svého nástupce pro jeho “vyzrálost, iniciativu a aktivitu”.

DSCN7940
Radek Modes na letošních čarodějnicích.
Radek Modes na letošních čarodějnicích.
Nového starostu dnes ale hasiči zřejmě nezvolí. Podle Radka Modese tak může učinit jen valná hromada, která musí být podle stanov svolána nejméně s dvoutýdenním předstihem.

Radek Modes funkci opouští jen tři měsíce poté, co v ní byl na poslední řádné valné hromadě potvrzen na další funkční období. Odstupující starosta sboru potvrdil, že jeho krok s kauzou “Čarodějnice ČSSD” souvisí, znovu však důrazně odmítl, že by akci hasičů kdykoliv vydával za akci soc. dem. “Nemůžu za to, kdo co zveřejní na webových stránkách okresní organizace,” upozornil Radek Modes s tím, že po jeho intervenci došlo na Facebooku ČSSD k nápravě. “Mám toho moc a z neustálých ataků zvenčí a teď už i zevnitř sboru jsem už unavený,” uzavřel Radek Modes. Řadovým členem sboru zůstává, ponechal si i funkci strojníka a zástupce velitele zásahové jednotky.

Zůstává také starostou Okresního sdružení hasičů Mělník, kam byl zvolen před pouhými dvěma měsíci velkou většinou zástupců hasičských sborů z okresu Mělník.

Radek Modes vedl místní hasiče od jejich vzniku v roce 2010. Za jeho působení v čele sboru byla zahájena činnost do té doby nefunkční zásahové hasičské jednotky či obnovena tradice hasičských plesů. Hasiči se také ve velké míře zúčastňovali soutěží a velkou pozornost věnovali i práci s dětmi.

(mm)

Rezignační dopis Radka Modese

Vážení a milí bratři a sestry,

před více jak pěti lety jsme společně obnovili po dvacetileté odmlce znovu činnost hasičstva v Nelahozevsi, na což můžeme být právem hrdí. Po celou tuto dobu jsem kromě spousty jiné práce jak legislativní, tak i práce fyzické pro naše hasičstvo, ještě vykonával funkce řídící, a to hned na dvou pozicích, a sice na pozici jednatele a starosty sboru. Také jsem se společně s místostarostou obce a tehdejším starostou obce výraznou měrou zasadil o vznik jednotky, která již nyní funguje a jejíž jsem také odborně způsobilým členem také ve dvou funkcích, a to sice ve funkci strojníka a zástupce velitele jednotky. Moderní technika, dotace a vaše uniformy mne také stály mnoho úsilí a bojů nejen s vnějším okolím, ale i uvnitř sboru.

Hasičstvu v Nelahozevsi jsem zasvětil spoustu práce a svého volného času, ale dělal jsem tuto činnost se svým nejlepším vědomím tak, abychom dvacetiletou pomlku nečinnosti překonali, a to se nám společným úsilím podařilo a jsem za to moc rád. Díky tomu je hasičstvo v Nelahozevsi dle okresního sdružení hasičů na Mělníku na výborné úrovni. Své funkce jsem již několikrát nabízel a žádal vás, abyste po mně převzali štafetu, ale mým znovuzvolením na valné hromadě sboru dne 17. 1. 2015 jste mé funkce potvrdili a já byl hrdý, ale přesto již unavený nejen fyzicky a zdravotně, ale i psychicky z neustálého tlaku, který na nás jako na úspěšnou organizaci vyvíjelo okolí.

Proto nyní kvituji aktivitu, zápal a nadšení, které vyvíjejí někteří členové a rád bych jim tedy tímto předal štafetu, proto ke dnešnímu dni z funkcí starosty sboru a jednatele sboru odstupuji.

Na dnešní členskou schůzi v 19.00 hodin bohužel nemohu přijít z důvodu mé časové zaneprázdněnosti a prosím tímto náměstka starosty sboru  Bc. Jana Hrdinu o zajištění svolání valné hromady sboru ve stanovených lhůtách podle organizačního a volebního řádu SHČMS a podle platných stanov SHČMS s úpravou pro pobočné spolky. Zároveň bych ho rád členstvu doporučil na starostu sboru při SDH-MSH ČMS Nelahozeves za jeho vyzrálost, iniciativu a aktivitu.

Všem členům a sponzorům děkuji za přízeň, za jejich skvělou práci a součinnost, trpělivost a loajalitu, bez které by to nefungovalo. Také jsem rád, že jsem mohl mezi vámi poznat charakter, úctu a soudržnost. Přeji našemu sboru dalších úspěšných pět i více let a věřím, že i bez mé pomoci dokážete mnoho dobrého pro své okolí udělat.

S pozdravem
Bc. Radek Modes

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence