• Titulní stránka

Quatro3atlon v Miřejovicích

Zveme na oficiálně 1. ročník Quatro3atlonu, který se uskuteční v sobotu 26. srpna 2017 v Miřejovicích.

Nově do závodu zařazujeme kategorii nad 55 let a těšíme se na hojnou účast.

Trasa závodu a základní informace

 1. Jedná se o závod pro legraci a setkání s kamarády, ale zároveň s přesnými pravidly, v duchu fair play a s pochopitelnou touhou po vítězství.
 2. Tým znamená skupina 4 lidí, kde 2 musí být ženského pohlaví a 2 mužského.
 3. Závod začíná postupným startem s intervalem cca 4 minuty v Miřejovicích na úrovni dětského hřiště  přesně ve 14.00. Celý tým (včetně cyklisty a běžce) vyběhne k řece, ke své předem připravené lodi (lodě = kanoe nebo Palava – zajistí si každý sám, popř. osloví organizátora min. 10 dní předem, který se pokusí zajistit). Jakmile se vodáci nalodí a odrazí od břehu (na čemž může spolupracovat celý tým), poběží cyklista zpět do startu pro své kolo a může vyrazit na svou pozici pro předání štafety – cca 50m za „plyňákem“ na pravém břehu řeky, kam se dostane přes nový most, k zámku a dále „osovkou“, na kterou je v tomto místě kolmá cestička, která vede přímo na místo určení (viz mapka na konci tohoto dokumentu). Běžec se může vydat na svou pozici rovnou, pozice běžce pro předání štafety je u brány zámku na začátku „osovky“.
 4. Vodáci vyrazí proti proudu řeky k novému mostu, kde na pravé straně ostrova hned za pilířem mostu (tedy na straně řeky, ne kanálu), vystoupí ze svých lodí a seberou svoji štafetu (=své závodní číslo). Přesné místo, kde jsou čísla položena, bude všem ukázáno před zahájením závodu. Se štafetovým číslem pak znovu nastoupí do své lodi a ujíždějí po proudu až k „plyňáku“. Těsně „za plyňákem“, kde začíná po pravé straně řeky kamenný břeh, vystoupí z vody a předají štafetu dalšímu závodníkovi svého týmu – již čekajícímu cyklistovi.
 5. Cyklista si pečlivě schová štafetu a vyráží po trase: od „plyňáku“ z místa předávky zpět cestičkou na „osovku“, kde jede směr Pavilon Marie Terezie. Zde se bude nacházet první kontrolní bod (bude upřesněno), dále jede kolem Sfingy okružní alejí směr Pavilon přátelství, kde nepojede přes první most těsně pod pavilonem, protože jsou na něm schody, ale jede o kus dál, kde jsou dva modré mosty. Přejede tyto 2 modré mosty a vyjede do kopce, který vede do letního kina a zahne doleva přímo k Pavilonu přátelství. (Zde bude druhý kontrolní bod, bude upřesněno před startem závodu). Dále projede areálem letního kina a pokračuje směrem k hlavní (městské) bráně do parku, zahne do parku a hned se dá pod kopečkem doleva a pojede po nejkrajnější cestě vlevo parkem, která ho dovede až ke třetím u pavilonu u kempu – Laudonovu (Zde bude třetí kontrolní bod). Odtud zbývá už jen poslední úsek a to podle kempu k bráně zámku, kde čeká běžec.
 6. Běžec / koloběžkář ( kategorie 55+ let) si převezme štafetu a běží zpět do Miřejovic po silnici (trasa bude pravděpodobně ještě značena od půl-maratonu, takže vlastně běží po zelených šipkách), tedy od brány zámku zpět ke kempu, dále kolem vodního slalomového kanálu k restauraci U Libuše, přeběhne starý most, hned za mostem zahne doprava a po silnici nebo po chodníku (což je bezpečnější) doběhne nejkratší možnou cestou zpět do Miřejovice, kde je cíl závodu ve stejném místě jako start.
 7. Pozordo cíle musí tým doběhnout společně – cyklista a vodáci se tedy přidají k běžci, který sprintuje do cíle, „u cedule v Miřejovicích“ a protínají cílovou pásku společně, se slzami v očích, že to zvládli a za bouřlivého potlesku všech přihlížejících a fandících v cílové rovince.

Organizační informace

 1. V prostoru dětského hřiště bude zázemí závodu pro posezení a vlastní i společné občerstvení.
 2. Vyhlášení vítězů a předání medailí proběhne rovněž v tomto prostoru, nejpozději do 1 hodiny od proběhnutí vítěze cílovou pásku, ale zároveň po doběhnutí posledního závodníka.
 3. Vzhledem k hlavnímu cíli akce - setkání kamarádů v duchu fair play je během závodu zakázáno: dopovat (povoleny jsou energetické nápoje a jonťák), zkracovat si cestu nebo běžet či jet jinudy, než je popsáno výše a také je zakázáno použít elektrokolo.
 4. Registrace od 13.00 hod. na dětském hřišti v Miřejovicích.
 5. Příprava lodí na břeh řeky mezi 13.00 a 14.00.
 6. Startovné je 50,- Kč na osobu, tedy 200,- Kč na tým. Peníze budou sloužit k zajištění medailí, pohárů a cen pro vítěze. Pokud nějaké peníze zbudou, budou použity na společné občerstvení. Tento drobný symbolický poplatek se bude platit při registraci v hotovosti.
 7. Bezpečnost: každý se účastní dobrovolně a na vlastní nebezpečí, buďte proto všichni velmi opatrní, hlavně na vodě a v místech, kde musíte jít / jet / běžet po silnici.

Se srdečným pozdravem

Organizační tým Quatro3atlonu
Láďa – hlavní ředitel závodu
Pepa – technický ředitel závodu
Radka, Jirka, Petr, Hedvika – realizačně organizační podpůrný tým

Mapa trasy

Běh, Vodní sporty, Cyklistika

Komentáře   

+2 #1 Lída Moravcová 2017-08-28 14:09
Joo tak to je opravdu včasná pozvánka a aktualita ...
Citovat

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence