Půlkulatý Happening skropil déšť, lidem to ale nevadilo

DSC 6989
Pátý Happening na starém mostě je úspěšně za námi a opět se ukázalo, že se na něj lidé rádi vracejí. Během sobotního odpoledne 7. září pršelo (poprvé za dobu konání této akce), ale ani to lidi z okolí neodradilo, aby na starý Miřejovický most přišli v hojném počtu. K večeru se pak počasí umoudřilo.

Na nelahozeveské scéně jste si mohli poslechnout vystoupení dětí ze ZUŠ v Kralupech s Markétou Wagnerovou či obdivovat vystoupení dívek z dětského fitness oddílu Diamondgirls. Následovalo divadelně-kabaretní představení Nešišlej! v podání šansoniérky Amálky Třebické a herečce Valérie Daňhové z divadla Minor.

Do Nelahozevsi zavítala také Bára Vaculíková s Lenkou Jankovskou, které tu představily svůj sebeironický a životem inspirovaný projekt Mateřská.com. Po setmění jste si mohli vychutnat hudbu kapely Yo Soy Indigo (freak-folk-jazz). Toto mezinárodní uskupení vytvořilo nevšední melancholickou atmosféru, kterou podtrhával výrazný hlas Američanky Emily Thielové. Tma téhle kapele sedla.

Po dvou letech na Happeningu opět zahrála místní kapela Jebuto, která měla dříve v repertoáru zejména hity od kapely Krucipüsk. S novou zpěvačkou Klárou Kadečkovou z Veltrus v letošním roce ale představili jemnější a naprosto rozdílný repertoár od Amy Winehouse a dalších interpretů. Jejich vystoupením program v Nelahozevsi po 23. hodině skončil, ale pokud jste přešli do Veltrus, mohli jste si užít ještě uskupení Lee Davison Quartet. Hostem kvarteta byl jazzový saxofonista a zpěvák Petr Kroutil, bez kterého si konec happeningu už nelze ani představit. Ve Veltrusích se kromě toho mohli poslechnout uskupení Baťa a Kalábůf něžný beat, bubeníky Quantakytek a pohádku Mořský svět (na zahradě u Libuše), svérázného písničkáře Xaviera Baumaxu, který si s ničím nebere servítky, a také kapelu Mr. Loco, která roztančila nejednoho posluchače. Jejich hudební tvorba vychází z balkánských rytmů, které propojuje s jinými žánry.

Každý ročník happeningu je unikátní. Letos se hudební scéna rozrostla o výjezdní Open Mic z Kralup nad Vltavou, jehož účinkující jste si mohli poslechnout uprostřed mostu. Tato třetí scéna nabídla krátká vystoupení písničkářů a mohli jste si tam zahrát i vy. Vystoupil zde Kralupskej pankáč, Jiný člověk & Tydwa, Divný lidi, Erdela Teriérová, Matěj Kroutil, Jenmy, Hanzík a Ondřej Galuška. Stálou scénu má Kralupský Open Mic v The Patro-baru. Nabídka happeningového občerstvení byla tradičně rozmanitá. Mohli jste ochutnat například pečenou čokoládu, kávu, limonádu Fermentádu, burčák, piva z malých pivovarů, burgery a spoustu dalších dobrot.

Hudba, Zpravodaj 2019 – říjen, Happening na starém mostě

  • Vytvořeno dne .

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence