Půlení v Miřejovicích počtvrté – již tuto sobotu

most
Loňská vítězka Miřejovického půlmaratonu, trojnásobná mistryně republiky Radka Churaňová, běží přes Miřejovický most. | foto: Maraton Klub Miřejovice
Loňská vítězka Miřejovického půlmaratonu, trojnásobná mistryně republiky Radka Churaňová, běží přes Miřejovický most. | foto: Maraton Klub Miřejovice
Maraton Klub Miřejovice zve již počtvrté na Miřejovické půlení – profesionálně-amatérský běžecký závod. Pořadatelé zvou obyvatele Miřejovic, Nelahozevsi, Veltrus, Všestud, Dušníků a Dědibab, aby tuto sobotu, 28. července, přišli a podél trati svým fanděním připravili běžcům tu správnou závodní atmosféru. Tím spíše, že jedním z patronů akce je i obec Nelahozeves.

Miřejovický půlmaraton 2012
Trasa hlavního závodu, Miřejovického půlmaratonu, začíná jako obvykle na dětském hřišti v Miřejovicích, start je v 10 hodin. Odtud závodníci poběží do Nelahozevsi, kde se Zagarolskou ulicí kolem elektrárny dostanou až na starý Miřejovický most. Přes ten pak poběží do veltruského parku a dále přes Všestudy, Dušníky nad Vltavou až do Dědibab. Tam se otočí a stejnou trasou se vracejí zpět, pouze ve Veltrusech se od první poloviny trasy mírně odkloní kolem letního kina. Trať, jak již vyplývá z názvu závodu, měří přesně polovinu délky maratonu, tj. 21,0975 km, což lze doložit i z certifikovaného měření, které si pořadatel nechal před dvěma lety udělat.

Popularita Miřejovického půlmaratonu s každým dalším ročníkem roste, o čemž svědčí i zcela naplněná startovní listina čítající 300 závodníků. Kapacita závodu byla přitom oproti loňsku navýšena o 50 závodníků. Stejně jako loni se závodu zúčastní i trojnásobná mistryně republiky v maratonském běhu Radka Churaňová, která na loňském půlmaratonu zvítězila.

 

mapa
Mapa trati Miřejovického půlmaratonu
Mapa trati Miřejovického půlmaratonu

Přibližné časy průběhu Nelahozevsí

Směr tam (od Miřejovic ke starému Miřejovickému mostu): 10.02 – 10.10 hodin

Směr zpět (od starého Miřejovického mostu do Miřejovic): 11.00 – 13.00 hodin

Časové rozpětí vyjadřuje očekávaný rozptyl mezi prvním a posledním závodníkem. Odhady průběhů dalšími obcemi najdete zde.

 

Cena obce Nelahozeves

Stejně jako loni bude v rámci půlmaratonu vyhlašována cena obce Nelahozeves, která je jedním z patronů akce a která na půlmaraton přispěla částkou 5 tisíc korun. Cena Nelahozevsi náleží běžci, který vstoupí na území Nelahozevsi při běhu zpět (cca 19,9. km závodu) na místě, které vybere ze startovního pole místostarosta obce Josef Kukla. Místostarosta bude cenu obce Nelahozeves také osobně předávat. Obdobné ceny vyhlásila obec Nová Ves (pod níž patří Miřejovice), Veltrusy a kastelán veltruského zámku.

mapa lidovy1
Mapa Lidového běhu
Mapa Lidového běhu

Lidový běh – přijďte si zazávodit i vy

Pro širokou veřejnost jakéhokoliv věku je určen tzv. Lidový běh. Start je zhruba deset minut po startu půlmaratonu (tedy v cca 10.10 hodin) opět na hřišti v Miřejovicích, ale trasa je desetkrát kratší – měří tedy 2,10975 km. V praxi to znamená, že u miřejovické elektrárny se otočíte a poběžíte zpět do Miřejovic. Zúčastnit se mohou i čtyřnozí členové rodiny. Do tohoto závodu se můžete zaregistrovat až na místě.

Prvních sto závodníků obdrží pamětní medaili firmy IVAR.

Dobrovolné startovné, které se vybere, je každoročně věnováno organizaci, jejíž náplní je péče o volnočasové vyžití dětí. Letos bude příjemcem

stedra
Rok 2011: Předání výtěžku lidového běhu zástupkyni Občanského sdružení Lešánek | foto: Maraton Klub Miřejovice
Rok 2011: Předání výtěžku lidového běhu zástupkyni Občanského sdružení Lešánek | foto: Maraton Klub Miřejovice
tohoto výtěžku mládežnický oddíl Sportovního klubu Vojkovice. V loňském roce dostalo výtěžek z této akce Občanské sdružení Lešánek, které jej věnovalo na činnost místního oddílu mladých hasičů – Soptíků.

Černohorský pivní půlmaraton

Pro jedince, kteří si netroufnou postavit se na start hlavního závodu, ale přesto by rádi půlmaraton absolvovali, je ideální volbou Černohorský pivní půlmaraton. Při tomto klání běžci nemusí uběhnout 21,0975 km, stačí pouze 1,0975 km a místo 20 km vypije každý účastník dvě desetistupňová piva. Tento závod se běží dvoukolově. Při prvním kole běžci po vyběhnutí vypijí jedno pivo a uběhnou 0,54875 km. Než se závodníci dostanou do cíle, musí si zopakovat ještě jedno kolo. Narozdíl od hlavního závodu je u pivního půlmaratonu v registrační listině ještě 36 míst, takže neváhejte!

Dětský koutek

Vzhledem k velmi dobrým ohlasům bude i letos díky Rodinnému centru Havránek otevřen v Miřejovicích po celou dobu závodu dětský koutek. Bude připravena trampolína, několik soutěží, stolky pro kreslení a vysoké židličky k nakrmení nejmenších. Děti si po dobu závodu budou moci vlastnoručně namalovat nebo s pomocí šablon nastříkat látkovou tašku.

Miřejovické půlky – nejhezčí pozadí závodu

Miřejovické půlky jsou zábavnou anketou, v níž běžci a přihlížející vyberou ze startovního pole jednu ženu a jednoho muže, kteří se mohou pochlubit nejlepším sedacím svalem. Hlasuje se pomocí lístků, které slouží zároveň jako kupóny do tomboly.

 

Symbolem Miřejovického půlení se stalo půlení všeho – nejen maratonu, ale i letních prázdnin: první ročník se konal přesně v jejich polovině, 1. srpna 2009, a tohoto pravidla se pořadatelé drží i nadále. Svým rozsahem se akce každý rok rozrůstá a získává na popularitě a významu i mezi profesionálními běžci. Zatímco v prvním ročníku startovalo v hlavním závodě “pouhých” 63 běžců, letos jich má být už 300 – v současné době se tak jedná o největší běžeckou akci konanou ve Středočeském kraji. Pořadatelem Miřejovického půlení je Maraton Klub Miřejovice. Duší závodu je maratonový běžec a trenér Josef Burian.

Přečtěte si článek o Miřejovickém půlení v Mělnickém deníku.

plakat
Plakát akce
Plakát akce

pdf
Plakát akce ke stažení[1.54 MB]

Mapa startu

mapa start

(mm)

Běh

  • Vytvořeno dne .

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.