Místostarosta Nelahozevsi ocenil transparentnost společnosti MERO

nadrze-1Místostarosta Josef Kukla navštívil areál Centrálního tankoviště ropy v Nelahozevsi. U příležitosti exkurze v areálu, která se konala minulé pondělí, místostarosta ocenil přístup managementu provozovatele tankoviště, společnosti MERO. Josef Kukla konstatoval, že vedení společnosti obci vždy ochotně poskytlo všechny informace, které si pro své potřeby vyžádala.

MERO začne opět čistit nádrž. Zápachu by mělo být méně než loni

DSCF8573Společnost MERO, provozovatel centrálního tankoviště ropy v Nelahozevsi, bude po roce čistit další ze svých šestnácti nádrží. Čištění má podle oficiálních informací začít již tuto středu nebo čtvrtek. Průvodním jevem čištění je zápach šíříci se z odvětrávané nádrže. MERO však slibuje, že letos situace nebude tak zlá jako v roce 2012.

V Nelahozevsi se budou vyrábět vlhčené ubrousky

Areál PTZRok opuštěný areál PTZ koupila od společnosti Unilever za nezveřejněnou částku firma Wet Wipes International, která do naší vesnice hodlá přesunout kanceláře i provoz z Velkých Přílep.

Wet Wipes prodaly areál, vracejí se Povltavské tukové závody

DSCF3646Když v roce 2011 koupila areál bývalé PTZ společnost Wet Wipes, byly toho plné noviny a lidé doufali, že výrobce vlhčených ubrousků z Velkých Přílep vytvoří v obci nové pracovní příležitosti. Nyní areál změnil majitele znovu, ale téměř nikde se o tom nedočtete. Nečekaná transakce by si přitom publicitu zasloužila minimálně z jednoho důvodu. Nový provozovatel areálu totiž hodlá navázat na tradici zpracování rostlinných olejů v Nelahozevsi a dává to najevo dosti jednoznačným způsobem: nově vzniklá firma se totiž nazývá Povltavské tukové závody.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.