• Titulní stránka

Prohlášení Sdružení nezávislých kandidátů "Lešany pro Nelahozeves" k záměru výstavby skládky v katastru obce Nelahozeves

skl4
Před několika týdny prosákly na veřejnost zprávy o připravovaném projektu výstavby velké skládky v katastru obce Nelahozeves. Ukázalo se, že celý projekt je připravován již nejméně rok zcela za zády občanů obce.

Jsme si vědomi toho, že rozšíření skládky by obci přineslo, vzhledem k  povinně odváděným poplatkům ze strany provozovatele skládky, velmi nadstandardní příjmy. Pokud by tyto příjmy byly efektivně investovány, mohly by v poměrně krátké době změnit naši obec k nepoznání.

Nemůžeme však pominout skutečnost, že v rámci příprav skládky byla zcela opomenuta práva občanů obce Nelahozeves, zejména částí Hleďsebe I., Hleďsebe II. a Podhořany, jejichž obyvatelé mohou být skládkou dotčeni nejvíce. Občané blízkých obydlí nebyli o projektu skládky vůbec informováni, a pokud by informace náhodou neunikly, zřejmě by se o skládce dozvěděli až v okamžiku, kdy by už existovala.

Neumíme objektivně posoudit, zda je připravovaná skládka skutečně nebezpečím pro Hleďsebe a Podhořany a zda její výstavba znehodnotí ceny blízkých nemovitostí, jak se někteří obyvatelé obávají. Považujeme však za nepřípustné, aby celý projekt nadále probíhal bez jakékoliv veřejné kontroly a aby byly ignorovány obavy občanů o zhoršení kvality životního prostředí v místě jejich bydliště.

Naši zastupitelé tedy využijí všechny dostupné prostředky k tomu, aby byl celý projekt vrácen do bodu, kdy bude existovat dostatečný prostor pro vznášení připomínek k celému záměru ze strany občanů. Budeme sledovat, jak se příslušné orgány těmito připomínkami zabývají. Nebudou-li připomínky občanů řádně vypořádány a zohledněny v chystaném projektu, jsme připraveni vyvinout veškeré úsilí k tomu, aby byl projekt výstavby skládky úplně a trvale zastaven.

Zároveň naši zastupitelé zajistí, aby se podobná situace již nemohla nikdy opakovat. Všechna zasedání zastupitelstva budou veřejná a dále bude zveřejňována dokumentace vztahující se k zasedání zastupitelstva v maximálním rozsahu, který umožňuje platná legislativa. Zejména v situaci, kdy by skládka přinesla do rozpočtu obce nezanedbatelné příjmy navíc, považujeme naprostou transparentnost rozhodování samosprávy obce za klíčovou prioritu.

Komunální volby 2010

  • Vytvořeno dne .

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence