Prohlášení Sdružení nezávislých kandidátů "Lešany pro Nelahozeves" k výsledkům komunálních voleb

Vážení spoluobčané,

naše kandidátka nebyla sestavována s cílem zvítězit ve volbách. Byli jsme si vědomi našich limitů daných zejména tím, že všech devět kandidátů bylo z Lešan. Chtěli jsme hlavně nabídnout alternativu občanům, kteří preferují modernější a transparentnější pojetí komunální politiky, protože jsme cítili, že program tohoto typu v obci schází.

turecky brazdova matousek

Občané na naši nabídku v letošních komunálních volbách zareagovali v míře větší, než jsme čekali, protože jsme dostali více než 36 % hlasů a získali tři zastupitele - Ing. Václava Tureckého, Elišku Brázdovou a Pavla Matouška. Děkujeme všem, kteří ve volbách podpořili kandidáty našeho sdružení, a hodláme vám průběžně dokazovat, že se jednalo o správnou volbu.

Náš úspěšný výsledek je dán nejen tím, že jsme drtivě zvítězili v Lešanech (77 %), ale že jsme oproti minulým volbám výrazně posílili i v ostatních částech obce, kde jsme dostali více než 25 % hlasů a porazili jsme tak i tradiční a v naší obci populární kandidáty KSČM. Pro srovnání, lešanská kandidátka sice zvítězila v Lešanech i v roce 2006 (51 %), ale občané ostatních částí Nelahozevsi nám před čtyřmi lety dali pouze 10 % hlasů. Skutečnost, že plná čtvrtina "nelešanských" voličů letos našla odvahu volit kandidátku složenou výhradně z obyvatel Lešan, je pro nás tím nejpříjemnějším překvapením a současně závazkem vůči občanům v celé obci.

Zároveň respektujeme, že velká část voličů dala v letošních komunálních volbách zřetelně najevo, že si váží toho, co pro obec udělalo její dosavadní vedení. Je zřejmé, že v diskusích ohledně směřování investic v následujících čtyřech letech mohou tím pádem vítězit jiné názory než naše. Síla tří zastupitelů nám však přesto dává možnost splnit velkou část našeho programu, první změny zaznamenáte již velmi brzy. Nakonec i ti naši kandidáti, kteří nebyli zvoleni, budou v rámci svých časových možností pracovat na těch bodech programu, pro které není potřebný statut zastupitele. Ostatně řada našich kandidátů nezištně pracuje pro obec již mnoho let.

Přejeme obci Nelahozeves do dalších čtyř let vše nejlepší a budeme intenzivně pracovat na tom, aby nezůstalo pouze u přání.

Komunální volby 2010

  • Vytvořeno dne .

Komentáře   

0 #3 M. Blažek 2011-02-20 11:13
Dobrý den, není problém.

Například kandidáti (dnes někteří z nich zastupitelé) z Lešan se nebáli postavit na stranu zklamaných občanů a proti tehdejším vedení obce ve věci skládky Nelahozeves (vydávané za skládku Uhy).
Samozřejmě všichni víme že hnutí proti skládce není dílem jen Lešanských - nejvíc práce bezesporu odvádí pan Kebrle z Nelahozevsi. Nicméně tito zastupitelé (a taky pan Mojžíš z Lešan) prokázali dostatek rozumu a odvahy k tomu aby se aktivně zapojili do této ošemetné záležitosti, a to na té správné straně. Díky tomu se dnes o té skládce ví, a je pod kontrolou a je možno něco dělat s jejími případnými negativními dopady na obec a obyvatele. Lidé nejsou vydáni na pospas zájmů určité společnosti, jak by tomu bylo v opačném případě.

Dalším příkladem může být zlepšení informovanosti občanů prostřednictvím Zpravodaje a webových stránek. Stačí si jen otevřít stránku www.nelahozeves.cz abyste viděl ten obrovský pokrok ve věci dizajnu, aktuálnosti a kompletnosti poskytnutých informací! Vzhledem k tomu že se jedná o jednu z priorit Lešanských, předpokládám že tedy na tomto zlepšení mají právě oni zásadní podíl.

Novým zdrojem informací je i tento web, www.lesany.info.

Pokud tedy skutečně máte zájem o podrobnější informace o činnosti zastupitelů, doporučuji bych Vám nejdčíve prostudovat výše uvedená média, muyslím že je tam informací víc než dost. Pokud Vám ale nějaká informace bude stále chynět, obráťte se pak s dotazem přímo na zastupitele standardní cestou. Věřím že tím jen ověříte to co jsem psal dříve - tzn. že tito (ale věřím že také ti ostatní) zastupitelé dělají to nejlepší co umějí pro CELOU Nelahozeves. Nevím jak by to mělo ovlivnit jestli někdo je nebo není z Resortu, když zájem o slušnéí podmínky k bydlení a životu máme společně všichni.

PS. nejsem administrátorem tohoto webu. Jestliže Vám moje příspěvky připadají jako výštěky tak mě to mrzí, využívám ale své právo štěkat. :-)
Citovat
0 #2 Joma.Mareji 2011-02-20 10:01
Šlo by prosím vzletné přání a poděkování podpořt i nějkým konkrétním příkladem práce na zajmu cele Nelahozevsi a přidružených obcí?
takto to vypadá jako výštěk systémového administrátora, navíc to upozornění na Resort...opravd u jde o celé Lešany?
Citovat
0 #1 M. Blažek 2010-12-06 10:45
Blahopřeji Sdružení k úspěchu, klterý je o to cennější že mnoho lidí z Resortu zatím nemá v Lešanech trvalé bydliště a tudíž tu nemohli volit. Kdyby mohli, byl by úspěch jistě ještě výraznější a věřím že v příštích volbách tomu již tak bude.

Děkuji za vaši obětavou práci, která se ovšem neomezuje jen na Lešany ale je v zájmu celé Nelahozevsi a přidružených obcí. Přeji vám tímto mnoho štěstí, elánu a sil nejen v novém roce.
Citovat

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence