Přesunutý Happening na naší návsi

DSC 0491
Z Happeningu na starém mostě se na poslední chvíli stal Nelahozeveský happening. Kvůli zhoršené epidemiologické situaci v Česku v souvislosti s novým koronavirem se kvůli rozhodnutí pořadatelů nekonal na mostě. Důvody byly prosté. Na obou koncích mostu je stísněný prostor a most je úzký.

Uvnitř článku fotogalerie a sestřih vystoupení

Díky přesunu do parku na návsi se ukázal jeho nevyužitý potenciál pro konání akcí, protože je (ač se to mnohým možná nezdálo) dostatečně prostorný. Stovky lidí, které dorazily, se po parku přirozeně rozprostřely. Ke změně došlo méně než dva dny před vypuknutím akce. 

Díky dobré propagaci na sociálních sítích lidé dorazili na správné místo, pro jistotu bylo na mostě umístěno áčko s novým plakátem a šipkou směřující k návsi.

Finální program Happeningu se oproti původním plánům o tři interprety zúžil a pořadatele čekala zařizování na poslední chvíli. Konání akce museli posvětit majitelé parku, rodina Lobkowiczů, na jejichž pozemku se konalo i Loučení s prázdninami.

Na Nelahozeveském happeningu vystoupily děti ze ZUŠ Kralupy nad Vltavou pod vedením učitelky populárního zpěvu Markéty Wagnerové a dále kapely Fast Food Orchestra, Petr Kroutil Quartet a Don Tichot. Pro děti byl určen zejména písničkový program Dundun, bubenický workshop a pouliční maňáskové divadlo Ufoun je kamarád, které pořadatelé situovali k nově otevřenému infocentru.

Nechyběly stánky Kateřiny Rebeky (Skalické) a Studia99 z Miřejovic. Pivaři si zašli k stánku Podřipského pivovaru nebo slánskému pivovaru Antoš, nebo si mohli dát točenou Plzeň u stánku s grilem. Dále tu byly občerstvovací stánky s palačinkami, vínem a burčákem a škvarkovými tyčkami.

Počasí akci letos přálo a pohodovou noční atmosféru akce navíc podtrhl osvětlený zámek Nelahozeves.

Tak příští rok snad zase na starém mostě. Na návsi se letos znovu sejdeme před Vánoci u rozsvícení stromku.

(sb)

Park Antonína Dvořáka, Hudba, Happening na starém mostě, Zpravodaj 2020/5

  • Vytvořeno dne .

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence