Předvolební kampaň vrcholí, kandidáti mají za sebou setkání s voliči

DSC 1563
Někteří sázejí na propracovaný program a na Facebook, jiní vylepují plakáty či rozdávají letáčky, další věnovali velkou péči webovým stránkám či individuálním medailonkům. Tři z pěti kolektivních kandidátek pak do kampaně zařadili i setkání s voliči.

Aktualizováno 30. 9. 2018

Nelahozeves pro život – tradiční sousedské setkání

Již před dvěma týdny proběhlo v Zámeckém údolí předvolební setkání kandidátů uskupení Nelahozeves pro život, které vede Stanislav Lidmaňský. Nebylo překvapením, že na podvečerní sousedskou akci „U točny“, spojenou s opékáním buřtů, si našli cestu povětšinou lidé z této části obce. Ostatně se takto scházejí při různých příležitostech už léta. Blížící se volby tak byly tentokrát spíše „doplňkem“ pravidelných setkání u dobrého jídla, pití a nálady. Na setkání dorazila většina kandidátů.

Někteří voliči si později stěžovali na to, že se o setkání dozvěděli pozdě, protože předvolební zpravodaj, v němž byla akce avizována, se na webu objevil pouhé dva dny před akcí a tištěný dostali obyvatelé až týden po ní (přičemž někteří jej nedostali dodnes).

Aktualizace - na žádost doplňujeme vyjádření redaktorky zpravodaje Soni Brunnerové:

"Přestože byla uzávěrka 31. srpna, nebylo možné zpravodaj vydat dříve. Kandidátům a pravidelným přispěvatelům byl dopředu avizováno, že zpravodaj vyjde až po Happeningu a Dvořákově Nelahozevsi, které se konaly týden před setkáním uskupení NELAHOZEVES PRO ŽIVOT. Navíc nebylo povinností redakce zpravodaje dávat volebním uskupením tak velký prostor. Stížnosti tedy nejsou na místě. Kandidáti mohli setkání uspořádat později. Za doručování zpravodaje redakce již neručí. To zajišťuje obec prostřednictvím brigádníka."

Pro Nelahozeves ve velkém stylu

Rušno bylo v pátek 28. září v restauraci V Podzámčí. Konal se zde už několikátý večer s živou hudbou, který ale provozovatelka restaurace Yuliya Senenko tentokrát spojila s předvolební propagací kandidátky Pro Nelahozeves, v jejímž čele stojí Jakub Brynda. Místní hudební skupiny – nelahozeveský Lucie Cover Band a kralupské Jebuto (znalci místní hudební scény si jej jistě pamatují z předloňského Happeningu na starém mostě) přilákaly desítky hostů, z nichž většina se zdržela do pozdních hodin.

Kromě většiny kandidátů za uskupení Pro Nelahozeves se přišli podívat i dva kandidáti odjinud – lídr ČSSD Radek Modes a nezávislý kandidát Josef Mareyi, který zájemce obdarovával semínky svých pálivých papriček.

ČSSD komorně

Poslední setkání s voliči zorganizovalo o den později sdružení ČSSD a nezávislí kandidáti, za nějž z prvního místa kandiduje Radek Modes. Oproti volební kampani před čtyřmi lety, kdy kandidáti objížděli obec se stanem a točeným pivem, zvolilo letos uskupení výrazně komornější styl – setkání v salonku restaurace U Marty. Za sdružení byli přítomni Radek Modes a dvojka na kandidátce Radek Hruška, ze sousedství je přišel podpořit předseda kralupské ČSSD Bedřich Krejza. Voličů se při slunečném sobotním odpoledni dostavilo pomálu – ti co přišli, měli možnost s oběma kandidáty strávit příjemné odpoledne s pohoštěním a debatou o řadě místních témat.

Nelahozeves svým občanům pouze na Facebooku

Sdružení Nelahozeves svým občanům, které formálně vede Lucie Soldánová a ve skutečnosti dvojka kandidátky Pavel Matoušek (jedná se o shodu jmen se současným zastupitelem, který již nekandiduje), se zatím kromě Nelahozeveského zpravodaje prezentovalo pouze jedním příspěvkem na Facebooku, v němž uskupení představilo svůj podrobný volební program.

KSČM bez kampaně

Zatím prakticky bez kampaně míří k volbám kandidátka Komunistické strany Čech a Moravy, vedená současným místostarostou Josefem Kuklou. Kromě vyhrazené stránky ve zpravodaji se zatím voličům nijak neprezentovala, zjevně sází na tradiční značku a známost svých kandidátů, tak jako v minulých volebních obdobích.

Josef Mareyi

Nezávislý kandidát Josef Mareyi se prezentuje zejména na svých webových stránkách a pravidelně přispívá na Facebook.


Komunální volby se uskuteční v pátek a v sobotu 5. a 6. října. V tuto chvíli by již všichni voliči měli mít ve schránkách modré obálky s hlasovacími lístky, kde najdou i pokyny, jak správně hlasovat, aby byl hlas platný.

Ze 46 kandidátů vyberou občané Nelahozevsi na počátku října devět zastupitelů, z jejichž řad bude následně zvolen starosta. Ustavující zasedání, na němž se tak stane, se bude konat na přelomu října a listopadu.

Souhrnné informace o komunálních volbách

(mm)

Komunální volby 2010

  • Vytvořeno dne .

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence