Poplatky za odpady se příští rok nezmění

DSC 8035
Kontejnery na velkoobjemový a biologický odpad jsou již připraveny v areálu autoservisu v Zagarolské ulici.
Kontejnery na velkoobjemový a biologický odpad jsou již připraveny v areálu autoservisu v Zagarolské ulici.
V roce 2020 budeme platit za odpady stejnou částku jako letos a vybírat můžeme ze stejných tarifů: týdenní či čtrnáctidenní svoz. V platnosti zůstává také dobrovolný bonusový systém.

Starosta Jakub Brynda se nakonec rozhodl, že žádné změny v systému likvidace odpadů nenavrhne. Podle svých slov chce počkat na nový zákon o odpadech a případné změny v poplatcích zavést teprve potom. Návrh nového odpadového zákona minulý týden projednala vláda a měly by platit od počátku roku 2021. Připravovaná legislativa přinese nová pravidla pro konstrukci poplatku za svoz odpadu.

Původní úvahy, že by svoz bioodpadu mohl být zdarma nebo že by se bonusový systém zavedl všem občanům (viz článek Budou biopopelnice zdarma?), tedy prozatím padly.

Někteří obyvatelé obce ale úlevy nadále požadují. Stejně jako už několikrát dříve, i na listopadovém zasedání zazněl požadavek na svoz odpadů zdarma, a to jako kompenzace za skládku, která podle místních obyvatel v Hleďsebi a Podhořanech zapáchá. Místostarosta Zdeněk Schneider požadavek odmítl s tím, že pro skládku se lidé vyslovili před sedmi lety v referendu, a poukázal na to, že největší podporu měla skládka právě v těchto částech obce. Odpady zdarma přitom před referendem žádný komunální politik nesliboval.

Od počátku roku obec poskytne obyvatelům obce trvalý kontejner na bioodpad a na velkoobjemový odpad. Kontejnery jsou již v tuto chvíli připraveny v areálu autoservisu v Zagarolské ulici u Miřejovic. K dispozici budou každou sobotu od 9 do 13 hodin. Vlastníkem kontejneru je kralupský podnikatel František Kyllar, který na provoz kontejnerů získal dotaci Státního fondu životního prostředí. O stejnou dotaci neúspěšně usilovala i obec Nelahozeves, v příštím roce bude o dotaci žádat znovu.

(mm)

Komunální odpady

  • Vytvořeno dne .

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.