• Titulní stránka

Poděkování za účast na brigádě

CIMG1443
Rádi bychom se zpožděním poděkovali všem, kdo přispěli k průběhu brigád, které se na území naší obce v nedávné době konaly.

Hořekovat nad tím, že se brigád zúčastňuje málo lidí, nemá smysl. Lidé mají zpravidla spoustu výmluv, proč nemohou přijít – jeden chce dělat na zahrádce, další jede na zápas nebo k příbuzným, jiný se chce věnovat dětem. Jsou i tací, kteří výslovně odmítají „suplovat práci obce“.

Naštěstí se našla zhruba patnáctka spoluobčanů ve vnitřní Nelahozevsi a přibližně stejný počet lidí o dva týdny později v Lešanech, kteří to vidí jinak (jistá E. B. přišla dokonce na obě brigády). Jsem rád, že jsou kolem nás lidé, kterým připadá správné alespoň jednou ročně dát najevo, že péče o vzhled obce není jen věcí obecního úřadu, ale že je to společná vizitka nás všech.

CIMG1445
Těmto lidem bych rád poděkoval za to, že ukrojili ze svého volného času a přišli.

V neposlední řadě patří dík vedení naší obce za zajištění kontejneru. Jmenovitě bych rád poděkoval Františku Šimkovi za pomoc při odvozu sesbíraných odpadků.

Nikdo z nás se nechce brodit v odpadcích a obec nemá na rozsáhlé úklidové práce prostředky.

A i když je brzy bude mít, je otázkou, zda by se nedaly využít užitečněji než na úklid odpadu, který po obci „roztrousili“ zase jen obyvatelé naší obce. Je opravdu s podivem, co vše lze podél cest nebo v lese najít, když v současné době se lze zbavit téměř jakéhokoliv odpadu legálně zdarma.

Tak zase za rok.

Komentáře   

+1 #1 Pavel Matoušek 2013-05-16 07:48
Dobry den vsem,
i ja bych chtel podekovat ucastnikum brigady, tentokrat tem, kteri "si" uklidili horni Resort. Ano, i tady byla ucast tristni, ale uklid se zvladl. Brigada se konala 27.4.2013, coz je den pred lesanskou. A tady vznikla logisticka chyba, protoze organizatori, bohuzel, nezkoordinovali termin na stejny den a odpadky se odvazely na 3x. To musime pristi rok doladit.

Diky vsem...
Citovat

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.