• Titulní stránka

Poděkování za pomoc při povodních

DSCF7117
Stavba protipovodňové hráze v Zagarolské ulici, 3. června 2013
Stavba protipovodňové hráze v Zagarolské ulici, 3. června 2013
Dne 2. 6. 2013 se zvýšil průtok řeky Vltavy a povodňová komise zahájila sledování hladiny řeky (předsedkyně: Petra Urbanová, členové: Josef Kukla, Pavel Matoušek, Stanislav Kuchta, František Bukač, Jan Dvořák). Pro obec Nelahozeves byl vyhlášen 3. stupeň povodňové aktivity a členové komise jsou stále v pohotovosti. Vzhledem k tomu, že se na předpoklady množství průtoků vody nemohlo spolehnout, rozhodla se povodňová komise svolat dobrovolníky k postavení hráze před rizikovými úseky.

Včerejší hojná účast našich obyvatel ukazuje, že nám osud našich domů a obyvatel není lhostejný. Touto cestou děkuji všem dobrovolníkům, kteří nám pomohli se stavěním hrází, a lidem, kteří se nám hlásili na úřadě s nabídkou pomoci. Bez včasného zajištění techniky a materiálu bychom byli bezradní, a tak patří velký dík Ing. Bergerovi ze společnosti Kámen Zbraslav za zajištění písku, panu Vojáčkovi ze společnosti NESALUKA a. s. (areál bývalého UNILEVERU), panu Markovi, panu Popkovi a panu Kříšťanovi za zajištění techniky. Na závěr děkuji JSDHO Nelahozeves a SDH Nelahozeves za perfektní součinnost při organizaci stavění hrází, odklonění dopravy a zajištění hlídek na Miřejovickém mostě a dále za pomocné práce při stěhování rizikových objektů.

Postavené hráze nám budou v nadcházejících dnech jistotou pro případ dalších dešťů a záplav.

Přála bych si, abychom se v tak hojném počtu a s takovým nadšením setkávali při příjemnějších událostech.

Petra Urbanová, starostka

(převzato z oficiálních stránek obce)

Povodně 2013

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.