• Titulní stránka

Počet účastníků běhu Veltruským parkem letos opět narostl

bvp14
V sobotu 26. dubna se ve Veltruském parku konal již šestnáctý ročník Běhu Veltruským parkem. Na tratě od padesáti metrů do deseti kilometrů letos vyběhlo rekordních 376 běžců a běžkyň.

Nejvíce běžců již tradičně vyběhlo na desetikilometrovou trať pro muže-vytrvalce narozené mezi lety 1965–1996. Bylo jich celých 55 a nejvíce cenných bodů do běžeckého Kobras poháru si odnesl Luboš Truhlář z TriSport Teamu s číslem 58, který desetikilometrovou trať uběhl za necelých pětatřicet minut.

Druhý největší počet běžců v jedné kategorii byly děti ve věku kolem čtyř let v doprovodu svých milujících rodičů. Těch běžela hned rovná čtyřicítka. V této letos mj. běžel malý Robin Kujan z Kralup, kterého doprovázel jeho táta René, kterému se říká český Forrest Gump. Tento český maratonský běžec nedávno zaujal svým zcela výjimečným sportovním výkonem, když uběhl třicet maratonů během třiceti dnů.

Závodu se zúčastnilo i několik běžců z Nelahozevsi, v kategorii dospělých na trati 2 800 metrů dokonce jeden z nich – Tomáš Miler – obsadil zlatou příčku.

Ceny vítězům jednotlivých kategorií letos pomáhal rozdávat nedávný český olympijský pětibojař Libor Capalini, jehož malý syn Daniel si letos ve Veltrusích vyzkoušel trať na dvěstě metrů.

Veltruským pořadatelům, kterými byly místní ASPV a Sokol, maximálně přálo velmi slunečné počasí, což vytvořilo velmi pohodovou atmosféru po celou dobu závodu.

Své nejnovější výsledky z Veltrus mohou běžci rovněž uplatnit v bodování Kobras poháru. Nejbližší další běžecká akce do tohoto započitatelná bude Dřínovský kros na 8 km, který se poběží v sobotu 24. května. Poté bude následovat nejstarší evropský běžecký závod Praha–Brandýs, kdy muži poběží svých 15 a ženy 10 km. Ten se letos poběží v neděli 1. června. V sobotu 2. srpna se běžci opět vrátí na Mělnicko, kde odstartuje závěrečný závod Kobras poháru, Miřejovický půlmaraton. Ten se opět tradičně poběží na certifikované trati přes Veltruský park, při které muži i ženy musí uběhnout svých 21 097,5 m. Mediálním partnerem Miřejovického půlení, jehož je půlmaraton součástí, je i portál Nela.cz.

Výsledková listina ke stažení

Fotogalerie

(mat)

Běh

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence