Počasí si s Pohádkobraním trochu pohrálo

DSC 2007
Poslední říjnová sobota se na zámku Nelahozeves nesla ve znamení pohádek. Počasí však tentokrát příliš nepřálo, a tak se akce nesla v komornějším duchu. Ti, co dorazili, si každopádně mohli do sytosti užít spousty dobré zábavy a dobrot všeho druhu.

Zatímco před dvěma týdny na halloweenské odpoledne díky mimořádně krásnému počasí dorazilo 2,5 tisíce lidí, na sobotní Pohádkobraní, které symbolicky uzavřelo letošní zámeckou sezónu, si podle manažerky zámku Michaely Martinické našlo cestu necelých 700 návštěvníků. Hned zkraje dne totiž zámek zkropil déšť a celý den pak bylo zataženo a chladno. Právě s ohledem na počasí považuji pořadatelé návštěvnost za velmi slušnou.

Zámek jako obvykle připravil zajímavý program v exteriérech i interiérech. Po celý den na zahradě předváděli své umění sokolníci, šermíři a rytíři, kteří pak na závěr společně s dětmi skolili zlého draka a na rozloučenou ještě předvedli ohnivou show.

Děti si na své přišly i v zámeckém sklepení, arkádové hale či Dvořákově sále, kde na ně všude čekaly nejrůznější tematické aktivity a dílničky.

Místní hasiči vyjeli nahoru se svou chloubou – sedmdesát let starou Pragou RN, a ochotně do ní pouštěli malé i větší zájemce.

DSC 1992
Na nádvoří i před zámkem byly k dispozici stánky s nejrůznějším slaným i sladkým občerstvením.

Další akcí na zámku budou tradiční adventní slavnosti, které letos připadají na víkend 24.–25. listopadu.

Svatomartinskou jízdu a vinný košt, které se měly původně konat o týden dříve, nakonec pořadatelé zrušili. Místo toho se chystají návštěvníkům otevřít adventní slavnosti již o den dříve, v pátek 23. listopadu. Podle Michaely Martinické je tento připravovaný „předtermín“ určen zejména pro návštěvníky, kteří netrvají na doprovodném programu, ale chtějí si v klidu užít návštěvu vánočně vyzdobeného zámku a nakoupit si bez front a davů.

Stejně tak se nakonec nebude letos konat původně avizovaný Den svatební inspirace. Ten měl být určen zejména pro páry, kteří by si chtěli na zámku říct své ano. „Přesunuli jsme termín na příští rok, a to z důvodu změny konceptu akce,“ vysvětlila manažerka zámku. V rámci nového konceptu pak zámek potenciálním svatebčanům představí novinky v podobě nových svatebních balíčků a dalších možností, které může svatební obřad v romantické atmosféře renesančního zámku obsahovat.

(mm)

Zámek Nelahozeves, Zpravodaj 2018 – prosinec

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.