Plánuje se nová cyklostezka z Velvar do Kralup, povede přes Lešany

Předpokládaná trasa nové cyklistické stezky
Trojice samospráv na Kralupsku připravuje výstavbu nové cyklostezky o délce 4,6 kilometru z Velvar do Kralup. Polovina trasy má vést územím Nelahozevsi, i když z větší části jen po polích na hranici katastru. Se zastavěnou částí obce se navržená trasa potkává jen na kraji horního resortu v Lešanech.

Projekt připravují společně samosprávy Kralup nad Vltavou, Velvar a Nelahozevsi. Plánovaná trasa, kterou projektuje slánská projekční firma PFProjekt, začíná ve Velké Bučině, odkud vede do kopce podél Velvarského háje po poli do Lešan. Zde kříží lešanskou silnici u horního resortu a dále pokračuje směrem k rozcestí Nad Lutovníkem. Podél lesa Lutovník pak sjíždí dolů do Kralup, kde je zakončena u ulice Nad Lobčí nad kopcem Hostibejk.

Náklady na vybudování asfaltové stezky o šířce 2,5 metru jsou předběžně odhadovány na 28 milionů korun. Rozdělení nákladů mezi jednotlivé obce a způsob financování zatím nejsou stanoveny.

Zástupci samospráv se v současné době chystají objednat zhotovení projektové dokumentace na celou stavbu.

(mm)

Cyklistika, Zpravodaj 2020/6

  • Vytvořeno dne .

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence