Petra Urbanová končí v zastupitelstvu. Bude tajemnicí kralupského městského úřadu

DSCF4261
Petra Urbanová
Petra Urbanová
Bývalá starostka Petra Urbanová (31) opouští pouhé dva měsíce od voleb zastupitelstvo Nelahozevsi. Vyhrála totiž konkurz na místo tajemníka Městského úřadu Kralupy nad Vltavou. Tato pozice je s funkcí zastupitele Nelahozevsi neslučitelná. Místo Petry Urbanové se do zastupitelstva vrátí Pavel Matoušek.

Konkurz na pozici tajemníka vyhlásil starosta Kralup nad Vltavou Petr Holeček 6. listopadu, den po ustavujícím zasedání nového kralupského zastupitelstva. Vítězství Petry Urbanové v konkurzu potvrdily portálu Nela.cz tři na sobě nezávislé zdroje.

Petra Urbanová se v konkurzu mohla opřít o své vzdělání i pracovní praxi. Vystudovala obor veřejnosprávní činnost na Střední odborné škole v Neratovicích a poté pokračovala ve studiu na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, kde v roce 2010 získala titul magistra práv. Funkci starostky Nelahozevsi zastávala v letech 2010–2014. V této pozici často přicházela do styku i s úředníky Městského úřadu Kralupy nad Vltavou. Ti se teď stanou jejími podřízenými.

DSCF1949
Pavel Matoušek
Pavel Matoušek
Petra Urbanová by se funkce tajemníka měla ujmout 1. ledna 2015. Ve funkci nahradí Jaroslava Zdicha, který odchází do důchodu.

Zákon zakazuje souběh funkcí tajemníka a zastupitele, protože Městský úřad Kralupy nad Vltavou, který Petra Urbanová povede, vykonává část státní správy též pro obec Nelahozeves. Zákon se tak snaží předcházet případnému střetu zájmů.

Za Petru Urbanovou do zastupitelstva nastoupí první náhradník uskupení Dvořákova Nelahozeves, kterým je Pavel Matoušek (41). Ten byl členem zastupitelstva již v minulém volebním období a v říjnových volbách mu mandát unikl jen o 17 hlasů. “Je mi velice líto, že se do zastupitelstva nedostal,” napsala krátce po volbách na Facebooku Petra Urbanová. “Jako jeden z mála za celé volební období prokázal ochotu pracovat pro obec.” Teď mu ona sama přenechá své místo. Nejprve se ale musí sejít zastupitelstvo Nelahozevsi a konstatovat zánik mandátu dosavadní zastupitelky. Na dalším zasedání pak Pavel Matoušek složí slib.

(mm)

Petra Urbanová, Zastupitelstvo, Pavel Matoušek

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.