Petr Kožený získal in memoriam cenu hejtmanky

DSC 3062
Podnikatel Petr Kožený získal cenu hejtmanky Středočeského kraje za celoživotní přínos rozvoji a podpoře vodní turistiky. Majitel nelahozeveského areálu Marina Vltava zemřel náhle letos v polovině září ve věku 66 let.

Petr Kožený byl oceněn v jedné z osmi kategorií na základě hodnocení poroty v čele s hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou (ANO).

Cena hejtmanky je symbolické poděkování lidem, kteří pomáhají ostatním, ve vypjatých situacích se zachovali hrdinsky, reprezentují kraj nebo se zasloužili o jeho rozvoj. Kandidáti na ocenění musí být spjati s krajem: na jeho území se narodili, žijí zde, nebo je s krajem spojeno jejich působení, život, dílo nebo činnost. Nominace přicházejí od veřejnosti. Do letošního druhého ročníku se sešlo celkem 33 nominací.

Slavnostní vyhlášení cen proběhlo 12. prosince v Mladé Boleslavi.

Nominační text Petra Koženého:

Petr Kožený celý život působil ve středních Čechách, převážně v Kladně a okolních obcích. Jeho velkou zálibou byla voda a vodní toky. S kamarády v roce 2001 založil občanské sdružení AVES a vybudoval Záchrannou stanici pro zraněné živočichy z volné přírody. Dalším jeho projektem byla Marina Vltava v Nelahozevsi. V roce 2007 vybudoval jeden z prvních přístavů na řekách s veškerým zázemím nejen pro příznivce vodních sportů. Aktivně se podílel na rozvoji a podpoře vodní turistiky. Pořádal vyhlídkové plavby po okolí. Provoz Mariny Vltava doplnil výstavbou Loděnice Vltava ve Starých Ouholicích. Byl zakladatelem a aktivním členem Yacht Clubu Marina Vltava. Byl velmi pracovitý člověk, věčný workoholik, který prací žil, každému pomáhal a předával své bohaté zkušenosti. Neznal slovo nejde, vždy hledal řešení.

O úmrtí Petra Koženého jsme psali v článku: Zemřel Petr Kožený, majitel Mariny Vltava

(mm)

Marina Vltava, Společenská kronika

  • Vytvořeno dne .

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.