Pejsek s kočičkou budou po pěti letech zase péct dort

IMG 1580
Stalo se již pomalu tradicí, že nelahozeveští ochotníci každoročně přispívají do předvánočního kulturního veselí novou pohádkou. Letos jsme se výjimečně rozhodli sáhnout do našeho archivu a oprášit jednu starší pohádku, kterou jsme už dlouho nehráli. Na druhou adventní neděli pro vás připravujeme obnovenou premiéru Vánoční pohádky o pejskovi a kočičce.

Tradiční téma z pera Josefa Čapka jsme poprvé zpracovali už před pěti lety. Pohádku o tom, jak pejsek s kočičkou originálním způsobem pečou dort, jsme oblékli do vánočního hávu a kromě pejska a kočičky v podání Pavla Koblence ml. a Evy Vintrové do ní obsadili naši – již tehdy početnou – dětskou company. Premiéru jste mohli zhlédnout na Nelahozeveském punči v kulturním domě v neděli 21. prosince 2014. (Na fotografiích si přestavení můžete připomenout zde.)

Po pěti letech jsme se rozhodli toto pěkné představení s písněmi a tanci obnovit. Do hlavních rolí pejska a kočičky jsme tentokrát obsadili Michala Pokorného, kterého si jistě pamatujete díky jeho hvězdnému výkonu v komedii Natěrač, a Míšu Koníčkovou, dlouholetou členku souboru, která v poslední době zazářila například v roli zlé královny v pohádce Sněhurka a sedm trpaslíků.

Téměř kompletně nová je i dětská company: Díky „generační“ obměně se z původního obsazení v pohádce objeví pouze Šimon Mojžiš – tehdy sedmiletý, dnes dvanáctiletý.

Nesmíme zapomenout ani na novou postavu, kterou jsme do scénáře připsali teprve před měsícem, a to přímo na míru jednomu z našich herců. Do role zlého psa, který pejskovi a kočičce sežere jejich pracně upečený dort, jsme obsadili excelentního Martina Brázdu, kterého si jistě pamatujete například v roli vlka v Červené Karkulce, coby kouzelné zrcadlo ve Sněhurce a sedmi trpaslících či jako ducha ve stejnojmenné strašidelné komedii.

Přijďte se podívat na obnovenou premiéru Vánoční pohádky o pejskovi a kočičce v neděli 8. prosince v rámci Hasičské mikulášské v kulturním domě. Začátek přestavení je v 15.00 hodin.

Tereza Popková
principálka

Ochotníci

  • Vytvořeno dne .

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.