• Titulní stránka

Pavel Matoušek už je zase zastupitelem

DSCF4006
Pavel Matoušek
Pavel Matoušek
Bývalá starostka Petra Urbanová uspíšila svůj odchod ze zastupitelstva. Nečekala, až zastupitelé vysloví zánik jejího mandátu, a sama rezignovala. Na její místo tak okamžitě nastupuje Pavel Matoušek jako první náhradník v pořadí. Členem zastupitelstva je od čtvrteční půlnoci.

Petra Urbanová rezignovala poté, co se v úterý ujala funkce tajemníka Městského úřadu Kralupy nad Vltavou, která je s mandátem zastupitele Nelahozevsi neslučitelná. Starosta Kralup Petr Holeček ji na základě vítězství v konkurzu jmenoval do funkce ihned poté, co získal posvěcení ředitele krajského úřadu Roberta Georgieva. Ten musí podle zákona se jmenováním souhlasit. Město o nové tajemnici nijak neinformovalo, pouze vyměnilo jména na stránce kontaktů. Jedná se přitom o poměrně důležitý a vlivný post s více než stovkou podřízených a velkou zodpovědností.

O úmyslu Petry Urbanové rezignovat na mandát zastupitele se portál Nela.cz dozvěděl v úterý z kanceláře ředitele krajského úřadu. Ve středu pak starosta Josef Kebrle na dotaz potvrdil, že obecní úřad v Nelahozevsi rezignační dopis skutečně obdržel.

DSCF2646
Petra Urbanová
Petra Urbanová
Pokud by Petra Urbanová sama neodstoupila, zastupitelstvo by muselo na nejbližším zasedání vyslovit zánik jejího mandátu. Usnesení zastupitelstva by se pak muselo vyvěsit na úřední desce a mandát by jí zanikl teprve po vypršení lhůty pro soudní obranu. Tímto formálním postupem si obec prošla předloni poté, co se z Nelahozevsi odstěhoval Jaroslav Otásek.

První náhradník kandidátky Dvořákova Nelahozeves Pavel Matoušek je tak již od tohoto čtvrtka členem zastupitelstva. Slib složí na nejbližším zasedání, které se shodou okolností uskuteční již v úterý 13. ledna. Na tomto zasedání čeká zastupitele též volba nového předsedy finančního výboru, který vedla právě Petra Urbanová.

Pavel Matoušek působil v zastupitelstvu již v minulém volebním období, do nějž kandidoval za sdružení Lešany pro Nelahozeves. Po většinu volebního období zastával též pozici předsedy kontrolního výboru. Byl také členem povodňové komise, která se výrazně angažovala při povodních v roce 2013. Patřil mezi nejaktivnější členy zastupitelstva.

Nyní se začal profilovat jako odpůrce nového vedení obce. “Hůř už to dopadnout nemohlo. Ve vedení obce duo K&K. Kdyby obec vedl kocour Mikeš, tak bychom měli menší Kocourkov,” napsal Pavel Matoušek na Facebooku Dvořákovy Nelahozevsi těsně po ustavujícím zasedání zastupitelstva, na němž byli starostou a místostarostou obce zvoleni Josef Kebrle a Josef Kukla.

(mm)

Petra Urbanová, Zastupitelstvo, Pavel Matoušek

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.