Opravený nadjezd by se měl otevřít nejpozději počátkem listopadu

DSCF1501
Jede se podle harmonogramu, hlásí stavební firma i kraj. Probíhající oprava železničního nadjezdu v Nelahozevsi by měla skončit do konce října, možná i o něco dříve. Pokud nedojde k nečekaným komplikacím, nadjezd by se měl pro řidiče i chodce otevřít krátce po dokončení prací. Tedy nejpozději počátkem listopadu.

Že se práce zvolna překlopily do druhé poloviny, si jistě všimli i pozorní obyvatelé, kteří kolem nadjezdu pravidelně jezdí nebo se chodí na vývoj stavby dívat. Poté, co bagry v uplynulém měsíci vytěžily obě předpolí nového mostu, se materiály pomalu začínají vracet zpátky. “Dodělávají se násypové práce zemního tělesa,” potvrzuje stavbyvedoucí firmy M-SILNICE Jan Kubíček. Povrchy by měly být hotové zhruba za tři týdny, pak firma začne vracet na původní místa svodidla, veřejné osvětlení a další prvky.

DSCF1574
Předání hotového mostu plánují M-SILNICE na 30. října, což je i hraniční termín daný smlouvou o dílo se Středočeským krajem. Referent odboru dopravy krajského úřadu Milan Fiala ale věří, že by práce mohly být hotovy o týden až dva dříve. Optimismu nahrává i příznivá předpověď počasí na říjen.

Kraj pak musí zajistit potřebnou administrativu spojenou s otevřením mostu. Finální povolení k odstranění betonových zábran a dopravních značek vydává kralupský odbor dopravy. V roce 2012, když se stavěl nový most, tato fáze trvala velmi dlouho, protože kraj nebyl schopen si včas zajistit všechny potřebné dokumenty. Most byl sice připraven k otevření už na konci července, ale celý další měsíc se po něm nesmělo jezdit, otevřen byl až 28. srpna 2012. Fiala ale ujišťuje, že tentokrát půjde vše rychle. “Technický dozor o vše požádá s předstihem,” ubezpečuje zástupce kraje.

DSCF1497
Rekonstrukce křižovatky pod Hostibejkem, která zahájí rozsáhlou rekonstrukci průtahu centra Kralup nad Vltavou, má podle posledních informací začít v pondělí 6. října. Výstavba kruhového objezdu a současná oprava navazující Podřipské ulice se obejde bez úplné uzavírky, pouze ve směru od Nelahozevsi se bude jezdit krátkou objížďkou přes Hennigsdorfskou a S. K. Neumanna. Zhruba měsíční překryv této stavby s opravou nadjezdu v Nelahozevsi by tak neměl způsobit žádné problémy. Uzavírka mostu TGM v Kralupech je plánována až na jaro příštího roku. Z jedné strany Kralup na druhou budou řidiči jezdit mimo jiné přes Nelahozeves. Jak uvedl místostarosta Kralup nad Vltavou Libor Lesák pro Mělnický deník, jde o zásadní objízdnou trasu.

Nadjezd v Nelahozevsi je pro havarijní stav uzavřen od loňského listopadu, kraj jej ale začal opravovat až letos v srpnu. Samotné těleso mostu je v pořádku, na obou stranách se ale začaly sesouvat svahy. Oprava vyjde na necelých pět milionů korun.

(mm)

Rekonstrukce nadjezdu

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.