• Titulní stránka

Obyvatelé ulice Pod Strání si stěžují na velký zápach neznámého původu

595 DSCF3918V loňském roce opakovaně pociťovali někteří obyvatelé ulice Pod Strání nasládlý nepříjemný zápach, který se line jejich zahradami. Jedna z obyvatelek popsala zápach jako „tlející maso“. Tento jev se opakoval v nepravidelných intervalech prakticky během celého jara a léta.

Ovzduší, Pod Strání, Zpravodaj 2021/01

Územní řízení na rekonstrukci nelahozeveských tunelů začalo

DSC 8733V listopadu zahájil středočeský krajský úřad územní řízení na projekt Rekonstrukce nelahozeveských tunelů. V rámci řízení má být rozhodnuto o přesné podobě projektu, jehož součástí je zejména ražba druhého železničního tunelu v lobečské skále, ale i přeložka trati podél ulice Dvořákova stezka, vybudování protihlukových stěn pod zámkem a kompletní rekonstrukce železniční zastávky Nelahozeves-zámek.

Rekonstrukce tunelů

Zastupitelstvo zvýšilo poplatky za odpad. Lidé s trvalým pobytem si ale polepší

DSCF0212Zastupitelstvo na svém listopadovém zasedání schválilo novou vyhlášku o poplatcích za svoz odpadu. Poplatek za základní týdenní svoz se od roku 2021 zvyšuje z 1 500 Kč na 2 000 Kč za nemovitost a současně se ruší tarif za dvoutýdenní svoz. Doprovodný bonusový program ale funguje jako výrazná kompenzace. Vícečlenné rodiny na něm dokonce vydělají.

Komunální odpady

Obec chce koupit hotel v Krkonoších za 25 milionů

a7Zastupitelstvo bude v pondělí rozhodovat o záměru nákupu hotelu Alfonska v Krkonoších. Návrh na zakoupení horského objektu předkládá zastupitelstvu Petr Richtrmoc (Pro Nelahozeves). Předběžně sjednaná cena činí 25 milionů korun včetně provize realitní kanceláři.

Turistika, Příjmy ze skládky, Hotel Alfonska

Lobkowiczký advent letos jinak

2010 advent decoration vendorV bláznivém roce 2020 není nic tak, jak jsme zvyklí. Kvůli koronavirovým opatřením jsme museli zrušit tradiční adventní trhy, ale protože bez adventu by to nebyly ty pravé Vánoce, připravili jsme pro vás jeho oslavu virtuálně! Na třetí adventní neděli 13. prosince od 18 hodin budete mít jedinečnou možnost podívat se na zámky v Nelahozevsi a Roudnici nad Labem, na hrad Střekov a do Lobkowiczkého paláce na Pražském hradě. Připraven pro Vás bude pestrý a jedinečný předvánoční program.

Zámek Nelahozeves, Adventní slavnosti

Plánuje se nová cyklostezka z Velvar do Kralup, povede přes Lešany

Předpokládaná trasa nové cyklistické stezkyTrojice samospráv na Kralupsku připravuje výstavbu nové cyklostezky o délce 4,6 kilometru z Velvar do Kralup. Polovina trasy má vést územím Nelahozevsi, i když z větší části jen po polích na hranici katastru. Se zastavěnou částí obce se navržená trasa potkává jen na kraji horního resortu v Lešanech.

Cyklistika, Zpravodaj 2020/6

Zastupitelstvo bude jednat o mimořádných odměnách pro starostu a místostarostu

DSC 8020Starosta Jakub Brynda (Pro Nelahozeves) a místostarosta Zdeněk Schneider (Pro Nelahozeves) požádali zastupitelstvo o schválení mimořádných odměn ke svým měsíčním mzdám, tedy de facto o třináctý plat. O návrzích bude jednat zastupitelstvo na zasedání 30. listopadu.

Proběhla zkouška nových protipovodňových zábran

123257969 3833965726633728 2526971112080650759 nV první polovině října se v Zagarolské ulici uskutečnila zkouška nových protipovodňových zábran, které obec zakoupila počátkem roku. Místní hasiči společně se členy povodňové komise vyzkoušeli montáž zábran pod dohledem jejich výrobce a připravili se tak na případný ostrý zásah.

Aktualizace 25. 11. - doplněno reportážní video

Hasiči, Záplavy a povodně

Vysílač tady nechceme, bouří se Lešany. CETIN hledá jinou lokalitu

lesany stozar modelProti uvažované výstavbě vysílače mobilních sítí v Lešanech se zvedla vlna odporu. Petici proti stožáru podepsalo 195 lidí, většinou ze samotných Lešan. Telekomunikační společnost CETIN již mezitím začala hledat pro stožár vhodnější lokalitu.

Telekomunikace

Nelahozeves v pořadu Voda v krajině

bryndaRegionální televize Praha TV si po čase znovu našla cestu do Nelahozevsi, aby zde natočila krátký rozhovor se starostou Jakubem Bryndou (Pro Nelahozeves) do pořadu věnovaného zásobování pitnou vodou. Reportáž byla odvysílána 12. října.

Kanalizace, Média

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence