Od neděle začnou po nadjezdu jezdit linkové autobusy

20140122 152311
V neděli 14. prosince vstoupí v platnost nový jízdní řád autobusové linky č. 2. Od tohoto dne se autobusová doprava vrátí zpět k původní okružní trase Kralupy nad Vltavou – Nelahozeves – Veltrusy – Kralupy nad Vltavou. To znamená, že autobusy začnou znovu po roce jezdit po nelahozeveském železničním nadjezdu.

Aktualizace: Doplněn nový jízdní řád

Informaci o nových jízdních řádech sdělil vedoucí kralupského odboru dopravy Miroslav Hořejší. Nové jízdní řády se ve čtvrtek krátce po poledni objevily na webu města. Časy všech spojů jsou shodné s jízdním řádem, který platil do listopadu 2013, kdy byl nadjezd uzavřen.

pdf
Nový jízdní řád autobusu č. 2 (platný od neděle 14. prosince 2014)

Na nadjezdu už nyní nejsou zákazové značky a řidiči přes něj mohou normálně jezdit. Stejně tak značky zakazující vstup chodcům jsou již otočené a chůzi přes most po opraveném chodníku tedy nic nebrání.

Hořejší také potvrdil, že jeho úřad již obdržel od projektanta opravy nadjezdu potřebnou dokumentaci k plánovanému monitoringu, který má být na mostě prováděn dalších šest měsíců. Právě chybějící plán monitoringu byl jednou z posledních administrativních překážek bránících otevření mostu. Podle Milana Fialy z krajského úřadu už kraj také uhradil dlužný správní poplatek 1000 Kč. Celý administrativní proces by měl být formálně dokončen v průběhu příštího týdne, to však již řidiče nemusí zajímat.

Další zkouška trpělivosti čeká obyvatele naší obce na jaře příštího roku, kdy se bude uzavírat kralupský most TGM a objížďka pro osobní automobily povede právě přes Nelahozeves. Důvodem uzavírky je zejména výstavba kruhového objezdu v místě dnešní světelné křižovatky Na Františku. Kdy přesně se most TGM uzavře a jak dlouho uzavírka potrvá, zatím není známo.

(mm)

Železniční nadjezd, Autobus, Veřejná doprava, Rekonstrukce nadjezdu

Komentáře   

0 #1 Kunc 2014-12-12 22:14
No zaplať Pánbůh. Rok trápení je snad za námi.
Citovat

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence