• Titulní stránka

Obec podala žádost o dotaci na Oranžové hřiště v areálu Dynama

Model Oranžového hřiště v areálu Dynama
Model Oranžového hřiště v areálu Dynama
Model Oranžového hřiště v areálu Dynama
Obec Nelahozeves podala žádost o nadační příspěvek u Nadace ČEZ na výstavbu Oranžového hřiště. Obec by ráda s pomocí nadačního příspěvku zrekonstruovala hřiště v areálu TJ Dynamo Nelahozeves.

Nadace ČEZ se dlouhodobě věnuje podpoře sportovních a volnočasových aktivit dětí a mládeže. Jednou z aktivit nadace je projekt podpory výstavby dětských a sportovních Oranžových hřišť. Za dobu své existence nadace podpořila výstavbu více než 160 dětských a sportovních hřišť částkou přesahující 217 milionů korun. Například v Kralupech nad Vltavou se nacházejí dvě oranžová hřiště, otevřená v roce 2004. Podrobnosti o těchto hřištích naleznete na http://www.nadacecez.cz/cs/projekty/oranzova-hriste/vsechna-hriste/176.html, kde si můžete prohlédnout i fotogalerii.

V rámci vyhlášeného grantového řízení podaly obce celkem 713 žádostí o nadační příspěvek na výstavbu nebo rekonstrukci hřiště. Seznam projektů, které byly vybrány k realizaci, zveřejní Nadace ČEZ nejpozději do konce dubna 2011.

Plánované dětské hřiště má nahradit stávající hřiště v areálu Dynama, které bylo vybudováno před dvanácti lety svépomocí místních občanů a jehož kovové herní prvky již nevyhovují současným bezpečnostním standardům.

Hřiště v areálu Dynama v současné podobě
Hřiště v areálu Dynama v současné podobě
Hřiště v areálu Dynama v současné podobě

Autorem projektu nového hřiště je Dominik Riegert, student 3. ročníku střední průmyslové školy stavební, který návrh hřiště připravl jako svou ročníkovou práci.

Součástí hřiště má být i pískoviště a basketbalové hřiště s jedním košem. Jednotlivé prvky by měly být dřevěné, doplněné o plastové detaily (např. skluzavky, propojovací tunel) a navzájem budou propojeny lávkami nebo tunely. V projektu je počítáno s prolézacím komplexem sestávajícím ze dvou zastřešených věží se skluzavkami (jedna přímá, jedna zatočená), požární tyče, jednoho můstku pro ručkování a dvou můstků propojujících jednotlivé prvky. Plocha celého pozemku by dle návrhu Dominika Riegerta měla být zatravněna, dopadové plochy budou vysypány pískem. Celý prostor bude ohraničen plotem. Počítá se zde i s odpočinkovou zónou pro maminky s kočárky - k dispozici budou lavičky se stoly a odpadkové koše. Povrch basketbalového hřišťátka bude zhotoven z gumy, která bude tlumit jak pád hrajících, tak i hluk, který by mohl rušit obyvatele poblíž stojícího rodinného domku.

Projekt Oranžového hřitě v areálu Dynama - detail herních prvků
Projekt Oranžového hřitě v areálu Dynama - detail herních prvků
Projekt Oranžového hřitě v areálu Dynama - detail herních prvků

Kontakt na autora projektu: Dominik Riegert, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Autor projektu Dominik Riegert
Autor projektu Dominik Riegert
Autor projektu Dominik Riegert

Celý návrh Dominika Riegerta na podobu Oranžového hřiště v areálu Dynama Nelahozeves si můžete stáhnout zde (2,7 MB).

Jedná se o 3D model, který si můžete zobrazovat z libovolného úhlu a v libovolném detailu.

Pro prohlížení modelu musíte mít nainstalován program Google SketchUp, který si můžete zdarma stáhnout zde.

Zábava pro děti

  • Vytvořeno dne .

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence