Novým starostou Nelahozevsi je Josef Kebrle

DSCF7211
Nový starosta Nelahozevsi Josef Kebrle
Nový starosta Nelahozevsi Josef Kebrle
Novým starostou Nelahozevsi byl na pondělním ustavujícím zasedání zvolen Josef Kebrle (Otevřená Nelahozeves). Místostarostou se znovu stal Josef Kukla (nezávislý za KSČM).

Josefa Kebrleho i Josefa Kuklu hlasováním podpořili kromě jich samotných ještě Olga Riegertová (Otevřená Nelahozeves), Květuše Dittrichová (KSČM) a Václav Turecký (nezávislý za ČSSD).

DSCF2654
Josef Kebrle s Petrou Urbanovou při skládání slibu
Josef Kebrle s Petrou Urbanovou při skládání slibu
Josef Kebrle tak porazil svou protikandidátku, dosavadní starostku Petru Urbanovou (Dvořákova Nelahozeves). O té se již nehlasovalo, protože hlasování končí v okamžiku, kdy je starosta zvolen.

Ladislav Velič (Sdružení občanů za jednotnou Nelahozeves) navrhoval za starostu Josefa Kuklu. Svůj návrh odůvodnil tím, že dosavadní místostarosta získal ve volbách jako jednotlivec největší počet hlasů ze všech 45 kandidátů. Josef Kukla ale kandidaturu nepřijal.

DSCF2679
Dvořákova Nelahozeves: Petra Urbanová, Jiří Kratochvíl, František Šimek
Dvořákova Nelahozeves: Petra Urbanová, Jiří Kratochvíl, František Šimek
Zastupitelé již předtím rozhodli, že volba bude veřejná, takže připravená urna pro tajné hlasování se nakonec nepoužila.

Vítězství Josefa Kebrleho předznamenalo již hlasování o otázce, zda bude starosta uvolněný ze zaměstnání pro výkon své funkce. Zastupitelé totiž na jeho návrh nejprve odhlasovali, že starosta bude uvolněný až od 1. ledna 2015. Pro tento návrh zvedla ruku stejná pětice zastupitelů, kteří následně zvolili Josefa Kebrleho starostou. Veřejnost okamžitě pochopila, že právě těchto pět zastupitelů postupuje ve shodě, a ve zcela zaplněném sále kulturního domu zavládl krátký šum.

Vzápětí po zvolení Josefa Kebrleho starostou vystoupila s krátkým prohlášením odstupující starostka Petra Urbanová. Ve svém projevu se nepřímo obula do svého předchůdce Jaroslava Otáska a zdůraznila, že za čtyři roky ve funkci dala veřejnou správu obce do pořádku.

Projev odstupující starostky Petry Urbanové

Dovolte mi, abych při této příležitosti poděkovala všem mým příznivcům, kteří mi projevili důvěru, díky nimž jsem mohla po čtyři roky vykonávat funkci starostky. Této zkušenosti si velice vážím, ačkoliv to nebylo někdy jednoduché. Když jsem do této funkce nastupovala, věřila jsem, že pokud budu pro tuto obec pracovat, budou lidé spokojeni. Nastupovala jsem s naivní představou dobře spravované obce, která mi bude mým předchůdcem svěřena do rukou jako obroušený diamant. Skutečnost však byla žalostná. Správa veřejných záležitostí tu byla dlouhodobě nahrazována osobními vztahy. Mým cílem bylo nastavit základní procesy moderní veřejné správy. Vyrovnat se se zděděnými problémy a pracovat ve prospěch celku – ve prospěch nás všech. Věřím, že je tento cíl reálný. Těžko se však naplňuje bez podpory zastupitelstva a s mediální opozicí v zádech. Přes to všechno však vím, že se mi tu za čtyři léta podařilo k cíli přiblížit, a vítězství ve volbách je pro mě důkazem, že si lidé váží skutečně odvedené práce. Proto jsme tu voleni. A to je motto, které mám zvolenému zastupitelstvu. Ve volbách každý z nás získal důvěru občanů, že budeme řádně spravovat obecní záležitosti. Nyní má každý z nás příležitost dokázat svým voličům, že volební program nebyla pouze prázdná hesla. Gratuluji.

DSCF2689
Nový starosta Josef Kebrle se staronovým místostarostou Josefem Kuklou
Nový starosta Josef Kebrle se staronovým místostarostou Josefem Kuklou
DSCF2693
Tuto dvojici podpořili také Květuše Dittrichová, Václav Turecký a Olga Riegertová.
Tuto dvojici podpořili také Květuše Dittrichová, Václav Turecký a Olga Riegertová.

V další části zasedání, kterou už řídil nově zvolený starosta, zastupitelé určili složení kontrolního a finančního výboru.

Složení výborů

  • Finanční výbor: Petra Urbanová (předsedkyně), Jana Šebestová, Michaela Prýmková
  • Kontrolní výbor: Ladislav Velič (předseda), Jiří Kratochvíl, Ivana Novotná, Václav Turecký, Petr Zeman

DSCF2697
Zleva Jiří Kratochvíl, František Šimek, Ladislav Velič
Zleva Jiří Kratochvíl, František Šimek, Ladislav Velič
DSCF2687
Leckteré akce pořádané v kulturním domě by mohly závidět. Bylo plno.
Leckteré akce pořádané v kulturním domě by mohly závidět. Bylo plno.

Následně zastupitelstvo všemi devíti hlasy určilo odměny pro neuvolněné členy zastupitelstva a členy výborů. Stejně jako před čtyřmi lety také zastupitelstvo schválilo, že svatební obřady budou vykonávat všichni členové zastupitelstva.

Schválené měsíční odměny neuvolněných členů zastupitelstva a členů výborů

  • Člen zastupitelstva bez další funkce: 540 Kč
  • Člen zastupitelstva, který je členem výboru: 1600 Kč
  • Člen zastupitelstva, který je předsedou výboru: 1840 Kč
  • Člen výboru, který není členem zastupitelstva: 500 Kč

Do diskuse se zapojil pouze jeden zástupce veřejnosti, který kritizoval výši schválených odměn a upozornil nového starostu, že výslovně neotevřel rozpravu k tomuto bodu.

(mm)

Komunální volby 2014

Komentáře   

+5 #3 Urban 2015-09-09 08:50
Pan Kebrle je "mírně" retardovaný občan. :D
Doufám že příští starosta nebude ještě větší pohroma.
Citovat
+3 #2 Pepe 2014-11-15 13:20
Souhlasim s tebou obcane,jen mám dotaz na p.Kebrleho,nikd y pro mě nebudete starostou víte o tom úplně kulovy ale to je jiná věc o tom jsem mluvit nechtěl,ptám se vás zda se vzdáte svého zaměstnání a budete dělat jen starostovani a nebo to budete flakat se dvěma zaměstnání?
Citovat
+39 #1 Občan 2014-11-10 21:37
Hmmm, zdá se, že perníčky zafungovali ještě víc, než bylo zdrávo ...
Citovat

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.