Nový projekt parku v Lešanech reaguje na připomínky občanů

IMG 6543
Po půlroce opět ožil projekt revitalizace dětského hřiště na návsi v Lešanech. Projekční firma zareagovala na připomínky místních občanů a připravila novou verzi možné podoby prostoru.

První verzi projektu obec uvolnila v lednu a u místních obyvatel se setkala spíše s negativní reakcí. Lidem například vadilo, že projektanti z prostoru odstranili plochu pro fotbal, naopak navržený gril považovali za nadbytečný. Na březnovém setkání se starostou Jakubem Bryndou (Pro Nelahozeves) padla řada návrhů, jak by prostor měl v budoucnu vypadat, aby vyhověl dětem různých věkových kategorií a aby byl zároveň zachován charakter místa.

O projektu jsme postupně psali v článcích:

Projektantka Barbora Eismanová Nosková z firmy Zahradní architektura Martinov se dle svých slov ve druhé verzi snažila do prostoru umístit co nejvíce z prvků, o které lidé projevili zájem. Podle jejích slov ale nebylo možné splnit všechny požadavky. „Jedná se o malý prostor a nedokážeme do něj implantovat veškeré potřeby obyvatel, tak malý prostor by to neunesl,“ konstatuje Nosková.

situace
Aktuaizovaný návrh hřiště v Lešanech
Aktuaizovaný návrh hřiště v Lešanech
V nové verzi (viz obrázek a ke stažení zde) se nachází petanquové hřiště, fitness prvky či prostor pro malé děti. „Nelze ale umístit tematickou loď nebo hrad, je to opravdu malý prostor a musíme respektovat normy na velikosti dopadových ploch, ale například multifunkční jeřáb na písek je věc, která děti naprosto fascinuje a nezabere velký prostor,“ podotýká projektantka. Do plochy dále umístila balanční prvky pro starší věkovou kategorii dětí i pro dospělé.

V ploše, kde si nyní děti kopají míč, zůstala volná travnatá partie, která jim tuto činnost i nadále umožní. Prostor je ale koncipován jako víceúčelový.

Autobusová zastávka je v nové verzi zvětšena a je průchozí ve formě „přístřešku“ i do parkové plochy.

Podle Jakuba Bryndy je nyní k dispozici časový prostor, aby se místní občané k nové verzi vyjádřili. Poté obec nechá projektanty zhotovit podrobnou dokumentaci.

IMG 6555
Takto si hřiště představovaly děti z místní základní školy.
Takto si hřiště představovaly děti z místní základní školy.
Kromě revitalizace parku se v dlouhodobějším horizontu chystá kompletní rekonstrukce celé lešanské návsi a jejího okolí. Podle starosty by se měla mimo jiné vyřešit otázka parkovacích míst, neboť zaparkovaná vozidla často znemožňují místnímu linkovému autobusu, aby se zde otočil. Nový prostor měl dle představ Jakuba Bryndy umožnit též pořádání místních trhů či instalaci vánočního stromu. Současně by měl být dokončen chodník v celých Lešanech až do horního resortu a kompletní rekonstrukcí mají projít i okolní ulice U Dvora, U Kapličky či Dolní náves. V současné době se připravuje detailní zaměření celého prostoru, na to by pak měla navázat tvorba projektové dokumentace. Realizaci starosta očekává v příštím volebním období, tj. po roce 2022.

Lešany, Zábava pro děti

  • Vytvořeno dne .

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence