• Titulní stránka

Nový kruhový objezd pod kralupským Hostibejkem zatím funguje bez problémů

Kulatak.pod.Hostibejkem
Nový kralupský kruhový objezd otevřený koncem třetího prosincového týdne funguje prozatím zcela bez problémů, zatím však pouze pro vozidla do hmotnosti 3,5 tuny.

Na průjezdní trase přes Kralupy na silnici druhé třídy 101 přibudou v příštím roce ještě další dva kruhové objezdy. Ten druhý vznikne před železničním viaduktem v místě bývalé "slzy", jen asi sto metrů od právě otevřeného "kulaťáku".

IMAG0925
Třetí "kruháč", kvůli jehož realizaci bude třeba na dlouhé týdny uzavřít kralupský Masarykův most, vznikne na místě křižovatky Na Františku. Vedle třetího kruhového objezdu vznikne rovněž podchod pro pěší, a to přibližně naproti kralupské nemocnici.

Po dobu uzavření mostu se bude jezdit přes Nelahozeves, kde byl konečně opět zprovozněn nedávno přestavěný most přes železniční trať, u kterého krátce po předchozí kolaudaci došlo k neočekávaným pohybům podloží, což pak následně zapříčinilo opětovné uzavření přemostění nad páteřní železniční tratí Praha–Děčín.

Doufejme, že nový nelahozeveský železniční most tentokrát již definitivně vydrží, protože obchvat přes Nelahozeves bude v případě uzavření kralupského mostu přes řeku Vltavu doslova klíčový.

(mat)

Automobilová doprava

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.