Nová školní kuchyně už týden vaří, nad ní zatím vznikají nové třídy

DSC 5676
Po dvouměsíční rekonstrukci se v pondělí 4. září otevřela zbrusu nová školní kuchyně a jídelna. Během letních prázdnin současně na budově vyrostla hrubá stavba druhého podlaží. To má být zprovozněno do konce roku.

Kuchyni se podařilo zkolaudovat skutečně na poslední chvíli - v pátek 1. září, kdy také proběhlo první zkušební vaření. V pondělí 4. září šly sice děti ze základní školy po první vyučovací hodině domů, ale kuchyně již musela uvařit 80 obědů pro děti z mateřské školy.

DSC 5544
Přízemí prošlo generální rekonstrukcí, kuchyně disponuje novým gastro vybavením.
Přízemí prošlo generální rekonstrukcí, kuchyně disponuje novým gastro vybavením.
Oproti tomu v sousedních Kralupech nad Vltavou důvod k oslavě neměli - rekonstrukce kuchyně v Základní škole Generála Klapálka se během prázdnin nestihla dokončit, takže děti dostaly v úterý po vyučování místo oběda obloženou housku a na středu ředitelka musela vyhlásit volno, což vyvolalo rozhořčení řady rodičů.

V Nelahozevsi naproti tomu proběhl začátek školního roku bez problémů - stavební firma MAKRA, která zvítězila ve veřejné soutěži na rekonstrukci budovy, se po celé prázdniny držela napjatého harmonogramu. Nepatrně k tomu přispělo i červnové ředitelské volno, děti z Nelahozevsi měly oproti jiným školám o čtyři dny delší prázdniny. Podle starosty Josefa Kebrleho se ale vše stihlo zejména zásluhou nadstandardního úsilí vedení firmy i jejích zaměstnanců. "Znovu jsem zažil, jak to vypadá, když stavbu dělá někdo, komu na ní opravdu záleží," napsal starosta v den zahájení provozu a jmenovitě vyzdvihl nasazení majitele firmy Jiřího Kratochvíla a jeho syna Martina, který na stavbě pracoval jako stavbyvedoucí (oba žijí v Nelahozevsi).

DSC 5474
Stavbyvedoucí Martin Kratochvíl (vlevo v popředí)
Stavbyvedoucí Martin Kratochvíl (vlevo v popředí)
Kuchyně se nyní pyšní zbrusu novým vybavením pro přípravu potravin. Mezi kuchyní a jídelnou jsou nová vydávací okénka s roletami, v budově bylo zprovozněno WC pro děti (dosud nefunkční), kuchařky mají k dispozici nový sklad potravin. V celém přízemí jsou osazena nová okna a dveře, jakož i nové podlahy a omítky.

Zatím chybí "pouze" propojovací chodba z hlavní budovy, tu původní museli stavaři částečně zbourat a teď usilovně pracují na nové. Povede z ní i schodiště do druhého podlaží, v němž vzniknou tři nové učebny a přístřešek s venkovní učebnou. Tím by měl být dlouhodobě vyřešen akutní nedostatek prostor v hlavní budově. Hrubá stavba je hotová, nyní se pracuje na instalaci sítí. Celá stavba, která vzniká podle návrhu kralupského projektanta Jaroslava Kaňky, by měla být hotová do konce kalendářního roku.

DSC 5542
Vedoucí jídelny Zdeňka Štefková je spokojená. Na stavbu docházela po celé prázdniny a koordinovala práce související se znovuuvedením kuchyně do provozu.
Vedoucí jídelny Zdeňka Štefková je spokojená. Na stavbu docházela po celé prázdniny a koordinovala práce související se znovuuvedením kuchyně do provozu.
Náklady na rekonstrukci budovy jídelny včetně přístavby činí zhruba 15 milionů korun. Třetinu této částky pokrývá dotace Ministerstva pro místní rozvoj, zbytek financuje obec z vlastních prostředků, mimo jiné i díky příjmům z poplatků za ukládání odpadu na skládce, která se nachází na území obce.

Budova školní jídelny v Kralupské ulici byla postavena v 80. letech minulého století v rámci tzv. akce "Z" - neplacené brigády místních obyvatel, formálně dobrovolné, ale v praxi částečně vynucované tehdejším komunistickým režimem. Neodborně provedená a dlouhá desetiletí neudržovaná stavba si před započetím současné rekonstrukce vyžádala rozsáhlé sanační práce, aby nové podlaží vůbec unesla.

(mm)

Komentáře   

0 #1 Janaja 2017-09-27 08:26
manžel má známého v gastrocentru, kde se dá dobře pořídit gastro vybavení do kuchyně, tak kdyby byla potřeba
www.gastrocentrum-pisek.cz/... /
hezký den :)
Citovat

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.