Noční požár skládky likvidovali hasiči hodiny

32765412 10156364230522387 271156858947895296 n
Ve středu 16. května byl 43 minut po půlnoci operačnímu dispečinku středočeských hasičů nahlášen rozsáhlý požár na Skládce Uhy.

K likvidaci nepříjemného požáru vzápětí vyjely jak jednotky HZS ČR z Kladna, Slaného, Kralup a Mělníka, tak dvě jednotky podnikových hasičů a hned 12 okolních jednotek Sboru dobrovolných hasičů včetně jednotky nelahozeveské.

Podle informace mluvčího středočeských hasičů Ladislava Holomčíka bylo k hašení požáru druhého stupně po příjezdu na místo nasazeno hned několik C proudů, jakož i cisternové lafety.

Vedle hasební vody z dorazivších cisteren bylo vzápětí zřízeno čerpací stanoviště z místního zdroje a dále zde rovněž kyvadlově pendlovaly hlavně objemné cisterny dobrovolných hasičů, jež opakovaně přivážely hasební vodu z protějšího areálu nelahozeveského Centrálního tankoviště ropy MERO.

O půl čtvrté ráno byl požár zdárně lokalizován a většina nasazených jednotek se po uhašení svých sektorů začala vracet na své základny. Na místě však byly ponechány určené jednotky kvůli dohašování a možnosti opětovného vzplanutí. Po rozednění začal provozovatel skládky s jejím rozhrnováním a dalším proléváním vodou. Navážení odpadu na skládku bylo obnoveno 17. května v dopoledních hodinách.

Událost se obešla bez zranění. Případnou škodu určí vyšetřovatel.

V Nelahozevsi se požár na několika místech projevil pouze drobným zápachem. "Vzhledem k povětrnostním podmínkám, kdy směr větru byl mimo obce, a vzhledem ke skutečnosti, že po celou dobu zásahu mírně pršelo, byla situace vyhodnocena jako nikoli nebezpečná pro obyvatele okolních obcí," konstatoval velitel zásahu.

(mat, mm)

Hasiči, Skládka Uhy

  • Vytvořeno dne .

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.