Nelahozeveský advent v obrazech

SYD 9110
Připomeňme si bohatou kulturní nabídku předvánočních a povánočních akcí v naší obci.

Adventní čas v Nelahozevsi jako obvykle odstartovaly zámecké slavnosti, tentokrát nově prodloužené na tři dny.

Tradiční rozsvěcení stromu v parku na návsi se letos přizpůsobilo liturgickému kalendáři, neb premiérově proběhlo o první adventní neděli. Kromě obecní základní a mateřské školy bylo na programu též vystoupení soukromé školy Via Libertatis a nelahozeveského pěveckého sboru.

O týden později se uskutečnilo tradiční posezení pro seniory následované hasičskou mikulášskou s pohádkou od místních ochotníků.

Jen o pár dnů později zaplnili rodiče i přátelé základní školy kulturní dům na předvánoční besídce. Následujícího dne měla na stejném místě besídku mateřská škola.

V poslední týdnu před Vánoci proběhl na zámku předvánoční koncert violoncellisty Jiřího Bárty. Ojedinělou atmosféru nabídla vánoční besídka v lešanském sadu Višňovka, na kterou si našli cestu i lidé z opačného konce obce.

O Štědrém dni jsme se již poněkolikáté sešli před místním kostelem, abychom si společně za doprovodu kostelních varhan zazpívali, popili něco punče a domů si opatrně odnesli betlémské světlo.

První lednová neděle pak podruhé v řadě patřila charitativnímu Tříkrálovému odpoledni. Hudební vystoupení nelahozeveského pěveckého sboru bylo spojeno s příchodem tří králů do Betléma, kteří se přišli poklonit malému Ježíškovi. Výtěžek Tříkrálové sbírky z větší části poputuje na rekonstrukci azylového domu Máří Magdalény v kralupských Minicích.

Foto: Soňa Brunnerová, Martin Tichovský, Štěpán Mojžiš, Miloš Mojžiš

Kultura, Zpravodaj 2020/01

  • Vytvořeno dne .

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence