Nelahozeveské tunely opět málem posloužily k sebevraždě

vrtulnik
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Pokus u ukončení vlastního života, naštěstí neúspěšný, provedla minulé úterý odpoledne sedmatřicetiletá žena. Po neshodách se svým manželem si nejprve pustila plyn v autě, zabít se jí tímto způsobem ale nepodařilo. Poté odešla z chaty, kterou s manželem v Nelahozevsi vlastní. Manžel její odchod nahlásil na policii, neboť se obával o její život.

Policejní hlídka vytušila, že žena se pokusí k sebevraždě použít nelahozeveské tunely, které jsou bohužel těmito tragédiemi pověstné.

Žena podle všeho chtěla vyšplhat na portál jednoho z tunelů a poté z něj skočit před projíždějící vlak. Její záměr se ale nezdařil, protože do kolejiště patrně nedopatřením spadla v době, kdy tudy žádný vlak neprojížděl. Pádem si přivodila těžká zranění a bezvědomí. Zde ji v tomto stavu vzápětí našla policejní hlídka, která okamžitě nechala zastavit provoz na trati.

Po několika minutách se policistům podařilo zraněnou z bezvědomí probrat a poskytnout jí další nezbytnou pomoc. V péči o ženu setrvali až do příjezdu zdravotnické záchranné služby. Z důvodu nepřístupnosti místa musel vrtulník přistát v areálu Marina Vltava. Sem záchranáři s policisty ženu pěšky donesli na nosítkách a vrtulník ji vzápětí transportoval do nemocnice v Praze.

20150404 165513
Na místo dorazil na žádost policie též místostarosta Josef Kukla, neboť těžce zraněná žena s sebou měla psa a policisté místostarostu požádali, aby se o něj postaral. Toho si už ale mezitím odvezl manžel.

Téhož dne v dopoledních hodinách došlo nedaleko odsud, na železničním přejezdu v Kralupech nad Vltavou ve směru na Velvary ke střetu kamionu s osobním motorovým vlakem. Při nehodě se lehce zranili čtyři lidé z vlaku. Řidič kamionu, který vjel na trať v době, kdy tudy projížděl vlak, vyvázl bez zranění.

Nelahozeveské tunely bohužel přitahují sebevrahy jako magnet, ke ztrátám životů zde dochází téměř každý rok. Naposledy zde dobrovolně ukončil život neznámý muž v listopadu 2016. Policie se snažila jeho identitu zjistit dokonce s pomocí pořadu České televize Na stopě.

Loni v červnu pak krátce po sobě došlo poblíž tunelů u Dvořákovy stezky ke dvěma dalším tragédiím. V obou případech vlak srazil chodce přecházejícího přes koleje a obě srážky skončily smrtí.

(mm)

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.