Nelahozeves v reportáži metropolitní televize

DSCF7500
Přístaviště Marina Vltava
Přístaviště Marina Vltava
Obec Nelahozeves se opět po čase objevila na televizních obrazovkách. Tentokrát do naší obce zavítala redaktorka soukromé televize Praha TV, aby zde natočila část reportáže o vodních plavbách.

Reportáž z pořadu Středočeský magazín, kterou televize odvysílala 6. června vpodvečer (ke zhlédnutí zde, část o Nelahozevsi začíná přibližně v čase 8:00), pojednává o příležitostech vodní turistiky ve Středočeském kraji. Nelahozeves se v reportáži objevuje jako příklad dobré praxe soužití obce se soukromým přístavištěm.

„Je to vizitka pro obec, že nějakým způsobem funguje, a je to i směr, kterým by se chtěla dále vydávat,“ říká v reportáži starosta Nelahozevsi Jakub Brynda na adresu přístaviště Marina Vltava, které se v reportáži opakovaně objevuje. Podle starosty by obec měla místním podnikatelům poskytovat příznivé klima. Pokud se jim bude dařit, přinese to obci další příjmy.  

brynda
Starosta Jakub Brynda
Starosta Jakub Brynda
„Jsem hrozně spokojený, že jsme tady v Nelahozevsi. Když jsme před patnácti lety chtěli postavit jednu z prvních soukromých marín, tak jsem šel za starostou (tehdejším starostou Jaroslavem Otáskem, pozn. red.) a zeptal se, jestli by jim to tady nevadilo. A on si asi říkal, nějakej blázen, on to stejně nedotáhne – a ono to dopadlo,“ konstatuje majitel Mariny Vltava Petr Kožený. Ten také redaktorku a kameramana svezl po řece.

kozeny
Majitel Mariny Vltava Petr Kožený
Majitel Mariny Vltava Petr Kožený
V dalších částech se reportáž věnuje zprůchodnění řeky pro plavidla na vltavské kaskádě či plánům Středočeského kraje na vybudování nových veřejných přístavišť.

Areál Marina Vltava u Dvořákovy stezky byl vybudován v roce 2007. Jeho srdcem je přístaviště pro celoroční kotvení třiceti lodí. Návštěvníci si zde mohou zapůjčit loďku nebo šlapadlo či absolvovat vyhlídkovou plavbu. V areálu je též restaurace se zahrádkou, kterou Petr Kožený dlouhodobě pronajímá jiným podnikatelům.

(mm)

Média, Vltava, Marina Vltava, Turistika

  • Vytvořeno dne .

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence