• Titulní stránka

Nelahozeves usiluje o Oranžové hřiště

Obec Nelahozeves připravuje žádost o nadační příspěvek u Nadace ČEZ na výstavbu Oranžového hřiště. Pro účely žádosti se předběžně počítá s rekonstrukcí dětského hřiště v areálu Dynama Nelahozeves nebo Viktorie PTZ Nelahozeves.

Nadace ČEZ se dlouhodobě věnuje podpoře sportovních a volnočasových aktivit dětí a mládeže. Jednou z aktivit nadace je projekt podpory výstavby dětských a sportovních Oranžových hřišť.

Pavoučí síť - Oranžové hřiště v Kralupech
Pavoučí síť - Oranžové hřiště v Kralupech

Za dobu své existence nadace podpořila výstavbu více než 160 dětských a sportovních hřišť částkou přesahující 217 milionů korun. Například v Kralupech nad Vltavou se nacházejí dvě oranžová hřiště, otevřená v roce 2004. Podrobnosti o těchto hřištích naleznete na http://www.nadacecez.cz/cs/projekty/oranzova-hriste/vsechna-hriste/176.html, kde si můžete prohlédnout i fotogalerii.

V současné době je vyhlášeno grantové řízení, v jehož rámci mají obce do 31. ledna 2011 příležitost se do projektu Oranžová hřiště zapojit a získat tak na výstavbu dětských či sportovních hřišť příspěvek až 1 milion korun. Podrobnosti viz http://www.nadacecez.cz/cs/granty/vyhlasene-grantove-rizeni-pro-projekt-oranzove-hriste.html.

Součástí žádosti musí být mj.:

  • jednoduchý projekt popisující herní prvky, typ povrchu apod.
  • očekávané zdroje financování projektu

Hřiště v areíálu Dynama
Hřiště v areíálu Dynama
Hřiště v areálu Viktoria PTZ
Hřiště v areálu Viktoria PTZ

Podmínkou je, aby nově budovaná hřiště zohledňovala nejnovější poznatky v oblasti bezpečné hry, podpory dětské kreativity a rozvoje motoriky.

Na území obce Nelahozeves jsou čtyři dětská hřiště:

  • v areálu TJ Dynamo Nelahozeves
  • v areálu Viktoria PTZ Nelahozeves
  • na návsi v Lešanech
  • v lokalitě Lešany-Resort

S výjimkou posledního jmenovaného se jedná o stará hřiště s bezpečnostně nevyhovujícími herními prvky. Protože obec může v rámci tohoto programu podat pouze jednu žádost, žádost bude vypracována pravděpodobně na hřiště Dynama nebo Viktorie PTZ.

Pokud máte s podobnými projekty zkušenosti a byli byste ochotni přispět k úspěchu tohoto projektu, rádi uvítáme vaši pomoc - zejména v oblasti přípravy rozpočtu pro vytvoření herních prvků, jejich instalace do vybraných prostor a nezbytných úprav okolí.

Samozřejmě je vítána i jakákoliv nabídka na spoluúčast při vlastní výstavbě Oranžového hřiště.

Kontaktní osoba: Olga Riegertová, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 602 225 761

Zábava pro děti

  • Vytvořeno dne .

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.