Nelahozeves si opět připomene, že je Dvořákova

DSCF2998
I v letošním roce se v naší obci uskuteční řada koncertů klasické hudby. Většinu z nich pořádá kralupský Kruh přátel hudby, několik dalších akcí přidá obec Nelahozeves.

Kruh přátel hudby Kralupy nad Vltavou zahájil hudební sezónu v Nelahozevsi už 14. ledna, kdy se uskutečnil zahajovací koncert 44. ročníku Hudebních slavností Antonína Dvořáka v jeho rodném kraji. V Rytířském sále zámku Nelahozeves vystoupilo Smetanovo trio, známé též z předešlých hudebních sezón koncertů vážné hudby.

Dvořákovy slavnosti budou pokračovat ještě pěti dalšími koncerty.

DSCF5057
Radoslav Kvapil
Radoslav Kvapil
Opět po roce přijede v březnu do Nelahozevsi klavírní virtuos Radoslav Kvapil.

Dalším hostem bude trio Musica Dolce Vita, které sestává ze špičkové sólové flétnistky Žofie Vokálkové, harfenistky Zbyňky Šolcové a mezzosopranistky Daniely Demuthové.

Již tak vysokou úroveň koncertů Kruhu přátel hudby každoročně podtrhne zahraniční návštěva. Letos do Nelahozevsi přijede Yossi Arnheim, sólový flétnista Izraelského filharmonického orchestru. Na klavír jej doprovodí Alice Fiedlerová.

Tím ale zahraniční produkce nekončí. V září přivítáme dvojici klavíristek z Brazílie – duo Bretas-Kevorkian.

Závěr hudební sezóny zajistí smyčcové Muchovo kvarteto ze Slovenska.

Koncerty jsou primárně určeny pro členy Kruhu přátel hudby Kralupy nad Vltavou, občas ale zůstane několik volných míst i pro nečleny. Rezervaci vstupenek si můžete domluvit u tajemnice klubu Ilony Hronkové (tel. 725 837 912, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Vstupné činí obvykle 100 Kč.

Obec Nelahozeves i letos na koncerty přispěje částkou 20 tisíc korun.

Čtvrtek 17. 3. 2016: Radoslav Kvapil – klavír

Čtvrtek 21. 4. 2016: trio Musica Dolce Vita – flétna, harfa, mezzosoprán

Čtvrtek 12. 5. 2016: koncert v rámci festivalu Americké jaro: Yossi Arnheim – flétna,  Alice Fiedlerova – klavír

Čtvrtek 22. 9. 2016: Bretas-Kevorkian Duo – brazilské klavírní duo

Středa 9. 11. 2016: Muchovo kvarteto (smyčcové)

Začátek vždy v 19.30 hodin

Nezahálí ale ani kulturní komise obce Nelahozeves. Příznivci klasické hudby se opět mohou těšit na Dvořákovu Nelahozeves, tradiční připomínku výročí narození našeho slavného rodáka. Dvořákova Nelahozeves letos připadne na neděli 4. září. Program zde bude mít i festival Dvořákova Praha, v rámci cyklu koncertů Po stopách Antonína Dvořáka. Podrobnosti jsou zatím v jednání.

DSCF6805
Dle dostupných informací by měl na letošní Dvořákovu Nelahozeves přijet i Antonín Dvořák III., poslední žijící vnuk Antonína Dvořáka.

Kateřina Bryndová z kulturní komise obce po loňském úspěchu opět připravuje dílnu pro děti. Tentokrát by mělo jít o taneční dílnu s lektorkou, která se specializuje na autentické provedení tanců 19. století.

Hlavní koncert, který pořádá obec Nelahozeves, se ale bude konat až ve středu 7. září na zámku. Jméno účinkujícího je zatím v jednání.

Opět by se měl uskutečnit i vánoční koncert, jméno interpreta ale taktéž není zatím známo. “Chtěla bych jej letos v trochu jazzovém duchu,” prozradila Kateřina Bryndová.

Na hudební akce je v letošním rozpočtu připraveno 90 tisíc korun.

(mm)

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.