• Titulní stránka

Největší suverén okresu? Žáci PTZ Nelahozeves

zaci-ptz
Bez konkurence. Žáci PTZ Nelahozeves ve fotbalovém okresním přeboru neztratili v podzimní části ani bod a suverénně vedou tabulku.
Bez konkurence. Žáci PTZ Nelahozeves ve fotbalovém okresním přeboru neztratili v podzimní části ani bod a suverénně vedou tabulku.
Kdyby se po skončení podzimní části vyhlašovala anketa o nejúspěšnější fotbalový celek okresu Mělník, vítězi by se museli stát starší žáci PTZ Nelahozeves. Žádný jiný tým z Mělnicka bez ohledu na věkovou kategorii i soutěž (s výjimkou fotbalu malých forem) totiž nedokázal projít první polovinou sezóny bez ztráty bodu. Nelahozeveským se tento unikátní kousek podařil a mají našlápnuto ke druhému titulu mistrů okresu za poslední tři roky.

Nelahozeveské žákovské družstvo vyhrálo okresní přebor už v sezóně 2010/11. Tehdy Pétézetka těžila z toho, že se jí v její nejmladší kategorii sešel velmi silný ročník. U vesnických týmů však každý rok dochází po odchodu nejstarších hráčů k velkým změnám v kádrech a následné kolísavosti výkonů jednotlivých týmů. Stejný osud potkal i Nelahozeveské. Tahouni týmu v dalším ročníku vyměnili žákovské dresy za dorostenecké a „pomistrovskou" sezónu PTZ zakončila na desátém místě.

Žáci PTZ
V této sezóně trenérské duo Michovský–Fišer doufalo v lepší umístění. I proto se se svými svěřenci během letních prázdnin vypravili na čtyřdenní soustředění do Třeboně. Třiatřicet bodů z jedenácti zápasů při celkovém skóre 86:12 a šestibodový náskok na čele tabulky je ale velkým překvapením i pro ně. „Odcházející hráče se nám podařilo nahradit, takže jsme doufali, že se budeme pohybovat v horních patrech tabulky. Ale že ani jednou neprohrajeme, to nás nenapadlo ani ve snu," přiznal trenér Michovský po posledním zápase, ve kterém jeho svěřenci rozdrtili Romu Neratovice 19:2.

Ne pokaždé se ale vítězství rodilo tak snadno. Podle slov trenérů byly klíčovými a nejtěžšími zápasy podzimu venkovní střetnutí s Lužcem (3:1), s Vraňany (2:1) a hlavně v Kostelci (1:0). „Tam nás soupeř přehrával, ale kluci se ukázali jako tým a jednogólové vítězství doslova ubojovali," vyzdvihl morální sílu celého kolektivu trenér Pétézetky.

Triumfální podzimní jízdou se žáci zapsali i do klubové historie, která takový úspěch nepamatuje. V Nelahozevsi tak mohou být s výsledky mládežnických kategorií nadmíru spokojeni. Daří se totiž i dorostencům, kteří se oproti minulé sezóně, v níž skončili poslední, výrazně zlepšili a po podzimu jim patří čtvrtá příčka. „Když dnešní zápal klukům vydrží do seniorských kategorií, třeba se na Pétézetce blýská na lepší časy," doufá Michovský.

Fotbal

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.