• Titulní stránka

Návrhy na změny územního plánu pouze do konce listopadu

DSCF2493
Chcete-li ovlivnit podobu připravovaného návrhu nového územního plánu Nelahozevsi, máte pravděpodobně poslední příležitost. Návrhy a připomínky lze podávat pouze do konce listopadu.

Obec původně stanovila lhůtu do 20. března, dnes už bývalá starostka Petra Urbanová ji ale před měsícem prodloužila. Prodloužený termín nyní potvrdil i nový starosta Josef Kebrle. Do konce listopadu lze podávat návrhy na změnu územního plánu či jakékoliv nápady či připomínky.

Obec v tuto chvíli eviduje několik desítek žádostí o změnu územního plánu od občanů i firem. Většina žadatelů chce změnit určení svých pozemků tak, aby na nich mohli v budoucnu stavět. Mezi žadateli je i odpadová firma .A.S.A., která žádá o rozšíření ploch pro nakládání s odpadem v lokalitě bývalé pískovny Uhy, v jejíž části nyní vyrůstá IV. etapa skládky odpadů. Řadu podnětů předložilo i místní ekologické sdružení OsN, které dosud vedl právě současný starosta. Ten už ale avizoval, že se funkce předsedy vzdá.

Tabulku s dosud přijatými požadavky na změnu územního plánu naleznete v dokumentu
pdf
Průzkumy a rozbory, příloha č. 2, str. 248–255.

Zastupitelstvo Nelahozevsi letos v říjnu schválilo zadání územního plánu, které stanoví základní parametry budoucího územního plánu. Na základě schváleného zadání nyní vzniká návrh samotného územního plánu. Zhotovitelské sdružení architektů DGGG by první návrh mělo předložit počátkem příštího roku. Návrh pak bude poskytnut příslušným úřadům i veřejnosti k připomínkám společně se samostatným dokumentem popisujícím vliv územního plánu na životní prostředí. Následně se bude k oběma dokumentům konat veřejné projednání.

Za obec se dosud přípravě územního plánu věnovala Petra Urbanová, kterou k tomu zastupitelstvo pověřilo na začátku minulého volebního období. Toto pověření je nadále platné, protože je vázáno na mandát zastupitele a nikoliv na funkci starosty.

pdf
Schválené zadání územního plánu

(mm)

Územní plán

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.