Natěrač vyprodal kulturák a všechny solidně pobavil

IMG 2390
Premiéru hry Natěrač naplánovali Ochotníci Nelahozeves na sobotu 3. listopadu 2018. Sál se začal plnit už několik desítek minut před začátkem představení, v němž se představila Tereza Popková v roli paní Hornové, Eva Vintrová jako paní Komárková a Michal Pokorný jako natěrač, který měl manželovi paní Hornové vymalovat pracovnu, a ve volném čase se věnuje herectví. Právě jeho (ne)schopnost hrát se paní Hornové vyplatila. Děj ovšem prozrazovat nebudu. Pokud jste nestihli premiéru, můžete divadelní hru vidět v Základní umělecké škole v nedalekých Libčicích nad Vltavou v sobotu 24. listopadu 2018 od 19 hodin.

Hru jsem osobně navštívila s kolegou Jakubem z redakce zpravodaje a představení se nám líbilo. Tereza Popková uvedla, že se k ní donesly pozitivní reakce. „Představení se líbilo a diváci byli dost často překvapeni, kolik textu jsme se museli naučit. Atmosféra byla velmi příjemná. Představení navštívili sousedi ze všech koutů obce.“ Staří i mladí s velkým potleskem potvrdili úspěch premiéry. Herecké výkony byly sebejisté a všem jsem jejich roli věřila.

Sál byl vyprodaný a zpočátku také poněkud přetopený, aby byl připraven absorbovat příval studeného vzduchu po otevření opony. Vytopit náš kulturák je poměrně drahá sranda. Ochotníci kvůli tomu v zimě zkoušejí ve volnočasovém centru. Vraťme se ovšem k Natěračovi, kterého naši ochotníci zkoušeli necelé dva roky.

Diváci při odchodu ze sálu neskrývali nadšení z výkonů umělců a také z toho, jak se do postav vžili. „Scéna, kdy paní Hornová slastně vzdychá, když ji natěrač drbe na zádech, nebyla hraná – to byla pravda,“ chválila s úsměvem divačka Barbora výkon Terezy Popkové, která hrála mladou manželku bohatého a výrazně staršího pana Horna, o němž se ve hře jen hovořilo. Rusovlasá dáma od rány si potrpěla na slušivé oblečení a lahev cherry a neuměla zpívat. „Až příště někde uslyším píseň Kdepak ty ptáčku hnízdo máš, už se mi nebudou vybavovat Tři oříšky pro Popelku,“ svěřil se divák Pavel. Právě tato píseň totiž ve svérázném podání zazní z úst hlavní představitelky. „Diváky taky často zajímalo, co máme v té láhvi na jevišti. Bylo to červené víno ředěné vodou, aby odpovídalo cherry, které měli hlavní hrdinové pít.“

V polovině představení byla přestávka, kdy se návštěvníci mohli odebrat k baru pro nějaké to občerstvení. V nabídce bylo několik druhů chlebíčků, pivo, červené i bílé víno, voda a sladké limonády. Celý večer byl plný pozitivní energie, dobré nálady protkané sousedskou atmosférou. „Připadala jsem si líp než v Národním,“ řekla na odchodu divačka Zuzka. „My jako ochotníci děkujeme za nádhernou účast, potlesk a za nadšení, které z vás jako diváků vyzařovalo,“ dodala vedoucí ochotníků.

Ochotníci také připravují pohádku Dva tovaryši, kterou můžete premiérově zhlédnout na Mikulášské diskotéce v sobotu 9. prosince od 14.30 hodin.

Foto: Petr Jiskra

Kultura, Ochotníci, Zpravodaj 2018 – prosinec

  • Vytvořeno dne .

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.