Na zámku Nelahozeves se swingovalo o 106 (ostošest)

 DSC3350
Letošní ročník Hradozámecké noci v Nelahozevsi byl roztančený, a to za doprovodu kapely Adéla Zejfartová & Sunny swing orchestra, která hrála hity z 20. až 40. let.

Návštěvníci mohli sledovat um tanečníků, kteří si říkají Swing Busters, nebo se k nim rovnou mohli i přidat. Pokud neznali kroky, po setmění měli možnost zvládnout základy swingu a mohli to rozbalit potom. To bylo to nejvýraznější na nelahozeveské Hradozámecké noci.

Nádvoří zámku bylo vyzdobeno lampionky i kulatými stoly, u kterých se dalo sedět nebo stát se sklínkou nebo lahví vína z roudnického vinařství, ale taky pivem a drobným občerstvením. Toto víno je k mání na pokladně zámku.

Pro děti i dospěláky, kteří sem zavítali, byla připravena i prohlídka zámku v ceně. “Pro letošní rok připravili speciální dva typy prohlídek, které byly pojaty velmi interaktivně. Návštěvníci si mohli vybrat prohlídky zaměřené nejen pro rodiny s dětmi, to byla prohlídka zaměřené na renesanci a druhá nesoucí téma 10. knížete z Lobkowicz. Prohlídka byla koncipována tak, že návštěvníci se přenesli v čase do 20. a 30. let,” uvedla za pořadatele Michaela Martinická.

Oproti Hrnčířským trhům nebo Adventním slavnostem se jedná o komorní akci pro pár set lidí. V sobotu 25. srpna se proti horkému létu výrazně ochladilo, možná se na návštěvnosti mírně odrazila obava z deště, nicméně ten nepřišel a ti, co tančili, se spolehlivě zahřáli.

Pojďme si nakonec zrekapitulovat minulé ročníky. Před třemi lety nádvoří zámku ozvučila cimbálovka a bylo to hodně o víně a děti měly z části nádvoří hřiště, předloni tu zpívala Olga Lounová, loňský ročník byl věnován swingu, čokoládě a rumu.

„Letošní rok Hradozámecké noci patřil již k 5. ročníku. Celkově přišlo i přes nestálé počasí téměř 450 osob, což v porovnání s ostatními ročníky patřilo k průměru, Byli jsme nadšeni, jakou atmosféru dokázali návštěvníci navodit a za to jim patří naše velké díky,” dodala paní Martinická.

Soňa Brunnerová

Zámek do konce roku pořádá řadu tradičních akcí jako Adventní slavnosti nebo Zámecké dýňování, ale připravil si také řadu novinek.

Co si zámek Nelahozeves přichystal do konce roku 2018?

V sobotu 13. října od 13 do 18 hodin je na programu Zámecký hallowen aneb strašidelný den na zámku Nelahozeves

„Přijďte na zámek Nelahozeves okusit pravou halloweenskou atmosféru. Pro odvážené jsou připravené strašidelné stezky do zámecké expozice, a do zámeckého sklepení. Hudební divadlo Hnedle Vedle si pro vás připravilo speciální Stašidláckou show. Dále se můžete těšit na tradiční vydlabávání dýní, malování n obličej, halloweenské tvoření a hromadné vypouštění plovoucích lampinků“

Vstupné:
Dospělí 140 Kč
Snížené 100 Kč
Rodina 320 Kč

Nelahozeveští a Lešanští mají 50% slevu po ukázání občanského průkazu.

V ceně: Speciální rozšířené prohlídky o VIP zámecké prostory, Strašidlácká show hudebního divadla Hnedle Vedle, Hallowenské tvoření, Plovoucí lampionky /hromadné vypouštění v 18 hodin/

V sobotu 27. října se uskuteční Pohádkobraní.

Zámek se chystá do zimního klidového režimu, a tak na poslední říjnovou sobotu se k nám sjedou pohádkové bytosti uzamknout expozici velkým klíčem. Přijďte si s nimi zasoutěžit v pohádkovém kostýmu o zámecké jablko, shlédnout šermířská vystoupení, tančit s princeznami, projet se na koňském hřbetu a zažít mnoho dalšího. Připraveny jsou odměny v podobě volných vstupenek na večerní divadelní představení, které uzavře tento zábavný den i celou sezonu. Po celou dobu bude k dispozici sladké i slané občerstvení.

Na sobotu 10. listopadu je naplánován “Den svatební inspirace na zámku Nelahozeves”

V soukromých zámeckých saloncích jsme pro vás připravili pestrou nabídku od romantických květinových dekorací a trendy sladkostí přes moderní slavnostní gastronomii po přehlídku svatebních šatů a tipů na svatební dary novomanželům. Perličkou dne bude zajímavé povídání o historickém spodním prádle.

A 17. listopadu se na zámku uskuteční Svatomartinská jízda a vinný košt.

Víte, kdo to byl sv. Martin a proč se říká, že přijel na bílém koni? Přijďte ho poznat osobně a doprovodit jeho spanilou jízdu podzámčím lampionovým průvodem. Jak tradice napovídá, sv. Martin byl štědrým mužem, a každý pocestný s lampionkem se tak může těšit na sladkou odměnu. Na nádvoří Vás pak čeká košt letošních svatomartinských vín, cikánské tance, hudba a mnoho dalšího.

O víkendu 24. a 25. listopadu můžete navštívit oblíbené Adventní slavnosti.

Foto: Miloš Mojžiš, Soňa Brunnerová

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.