Na Skládce Uhy opět hořelo, za dvě hodiny ale bylo po všem

DSC 7011 1024x683
Kouř a plameny ze Skládky Uhy byl na tísňovou linku středočeských hasičů ohlášen v pátek 10. srpna krátce před 15. hodinou. Na místo bylo vysláno šest cisteren.

Po příjezdu byl zjištěn rozvinutý požár na okraji skládky v příkrém svahu. Velitel zásahu vyhlásil druhý stupeň poplachu a nechal na místo povolat dalších 10 cisteren.

Kyvadlová doprava vody byla zajištěna z centrálního tankoviště ropy MERO. Hašení probíhalo pomocí dvou požárních hadic a dvou výkonných lafetových proudnic z hasičských cisteren. Zaměstnanci skládky spolupracovali s velitelem zásahu, těžkou technikou dováželi zeminu a uhašené části zahrnovali.

Po více než hodině byl požár pod kontrolou, za další dvě hodiny zlikvidován. Vzhledem k aktuálnímu počasí nebylo nutné v přilehlých obcích přijímat žádná režimová opatření. Požár nezpůsobil újmu na majetku a nikdo nebyl zraněn.

Na místo byla povolána i nelahozeveská hasičská jednotka, pro závadu na vozidle ale nemohla vyjet.

V krátké době jde již o druhý požár na Skládce Uhy. Naposledy zde hořelo letos v květnu.

(mm)

Hasiči, Skládka Uhy

  • Vytvořeno dne .

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.