Myslivecké sdružení

Myslivecké sdružení Kralupy-Nelahozeves je sdružení myslivců a příznivců přírody, které vykonává právo myslivosti v honitbě obklopující město Kralupy nad Vltavou a přilehlé okolí, včetně Nelahozevsi. Sdružení má přibližně 25 členů.

Právo honitby sdružení vykonává na základě nájemní smlouvy uzavřené s Honebním společenstvem Kralupy-Nelahozeves, které reprezentuje vlastníky nemovitostí v honitbě.

Jednou z aktivit členů mysliveckého sdružení je snaha o zachování, respektive o zvýšení stavů drobné zvěře. Sdružení každoročně vypouští 50 - 60 bažantích slepic a zhruba 40 - 50 kusů králíka divokého. Pro vypouštění králíků sdružení vyčlenilo a oplotilo část honitby, kde jsou zakopány palety sloužící jako kryt, kde má králík dostatek ochrany. Myslivci každoročně organizují čištění obce od odpadků v lesích a na veřejném prostranství včetně Nelahozevsi.

Historie

Myslivecký klub byl založen v Kralupech nad Vltavou v roce 1932. Do klubu v minulosti přicházeli příznivci myslivosti z okolí Kralup nad Vltavou.

V roce 2002 došlo ke spojení Mysliveckého sdružení Kralupy-Zeměchy a Mysliveckého sdružení Jestřáb Nelahozeves, které do té doby působilo samostatně.

Do roku 2013 vykonávalo právo myslivosti Myslivecké sdružení Kralupy-Zeměchy pod vedením Zdeňka Viktory. Od 1. dubna 2013 převzalo honitbu nově založené sdružení Myslivecké sdružení Kralupy-Nelahozeves.

Ples

Myslivci až do 80. let 20. století pořádali v Nelahozevsi ples. Tradice pak byla přerušena, po spojení nelahozeveských a kralupských myslivců se ples konal několik let v Kralupech nad Vltavou. V roce 2015 proběhl ples opět v Nelahozevsi.

Kontakt

Přeseda sdružení: Zdeněk Schneider, tel. 602 442 384, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Odkazy

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.