Myslivci zaplnili kulturní dům

DSCF5362
Bez trubače se žádná pořádná myslivecká akce neobejde.
Bez trubače se žádná pořádná myslivecká akce neobejde.
Po roční přestávce se v našem regionu opět konal myslivecký ples. A zatímco dříve jej místní myslivci pořádali v Kralupech, pro letošek se rozhodli přesunout akci do Nelahozevsi.

V místním kulturním domě bylo předminulou sobotu plno. Podle informací od pořadatelů se mysliveckého plesu zúčastnilo 170 návštěvníků, kterým až do brzkých ranních hodin hrála skupina KREDO. Jedním z hlavních lákadel byla bezpochyby tombola, v níž bylo možné kromě bažantů a slepic vyhrát i daňka, dva muflony, dvě srnčí a také čtyři divočáky.

Předseda Mysliveckého sdružení Kralupy-Nelahozeves Zdeněk Schneider odcházel z plesu spokojený. “Ohlasy od návštěvníků byly dobré, a to je pro nás nejdůležitější,” zhodnotil šéf myslivců. Zároveň ale upozornil, že zatím není jisté, že se příští rok myslivci vrátí opět do Nelahozevsi a potvrdí tak obnovu tradice, která byla v naší obci přerušena před desítkami let. Může se totiž stát, že v roce 2016 se bude myslivecký ples konat opět v Kralupech nad Vltavou, kde myslivci s občasnými přestávkami plesali v uplynulých deseti letech, ať už v KASSu nebo později v Hotelu Sport.

Nelahozeves ale nabízí nespornou výhodu – zatímco za pronájem tanečního sálu KASS Kralupy zaplatíte běžně desítky tisíc korun, v Nelahozevsi mají místní spolky kulturní dům k dispozici jen za paušál 1000 Kč určených na úklid.

Myslivecké sdružení Kralupy-Nelahozeves bylo v naprostém utajení založeno před dvěma lety, aby vzápětí s podporou většiny vlastníků pozemků v regionu nečekaně převzalo místní honitbu od Mysliveckého sdružení Kralupy-Zeměchy. Drtivá většina členů pak přešla ze starého sdružení do nového, touto operací se ale myslivci zbavili svého dřívějšího předsedy Zdeňka Viktory.

Letošní myslivecký ples tak nesl označení “1. ročník”, protože nově vzniklé sdružení jej pořádalo poprvé.

Plesová sezóna v naší obci bude pokračovat Hasičským plesem, který se koná v sobotu 14. února.

(mm)

Plesy a zábavy, Myslivci, Kulturní dům

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence