• Titulní stránka

Most se uzavřel, obec omylem uzavřela i ulici Pod Strání

IMG 8175
O uzavírce mostu jsou informováni řidiči na mnoha místech v okolí Nelahozevsi. Objízdná trasa vede přes Kralupy nad Vltavou a Veltrusy.
O uzavírce mostu jsou informováni řidiči na mnoha místech v okolí Nelahozevsi. Objízdná trasa vede přes Kralupy nad Vltavou a Veltrusy.
Železniční nadjezd v Nelahozevsi se v pondělí v dopoledních hodinách uzavřel. Stavebníci od rána v blízkém i vzdálenějším okolí stavby otáčeli dopravní značky, které upozorňují na uzavírku a které byly na příslušných místech připraveny již dopředu.

Stavební firma následně začala s přípravou demolice starého mostu z roku 1928. Protože dosavadní přípravné práce probíhaly zejména v okolí mostu, někteří řidiči v uplynulých dvou dnech zákaz vjezdu nerespektovali a přes most nadále přejížděli.

V následujících dvou týdnech budou postupně odstraňovány jednotlivé mostní části. Samotná demolice je pak naplánována na noc ze 7. na 8. února – práce proběhnou v noci, aby byly minimalizovány dopady na železniční dopravu, neboť po dobu odstraňování vlastní mostní konstrukce bude muset být železniční trať uzavřena. Termín demolice se však může ještě změnit např. s ohledem na počasí.

IMG 8177
Je možné, že tato dopravní značka již brzy poputuje do skladu.
Je možné, že tato dopravní značka již brzy poputuje do skladu.
Jak už v neděli informoval obecní úřad, ulice Pod Strání se zatím zavírat nebude. Obec v tuto chvíli dle místostarosty Josefa Kukly hodlá monitorovat provoz a ulici by uzavřela pouze v případě, že by frekvence dopravy překročila únosnou mez. Zvýšený dopravní provoz zaznamenala ulice už v prvních dvou dnech uzavírky mostu a ze strany místních obyvatel začaly zaznívat první hlasy volající po zákazu průjezdu. Řidiči si začali zkracovat cestu také Nádražní ulicí a úzkým podjezdem pod tratí podél hřiště Dynama. Rozhodnutí o případných dopravních opatřeních by mělo dle vyjádření Josefa Kukly padnout do dvou týdnů.

Ulice Pod Strání se však již v pondělí na chvíli uzavřela díky nedorozumění mezi obecním úřadem a pracovníky údržby obce. Dopravní značky upozorňující na neprůjezdnost ulice pak po zjištění odstranil místostarosta osobně.

(mm)

Oprava 25. 1. 2012: Ulici Pod Strání neuzavřeli pracovníci údržby obce, ale přímo stavební firma SMP CZ provádějící rekonstrukci nadjezdu. Místostarosta Josef Kukla pak po zjištění toto dopravní značení odklidil. Za nepřesnost, vzniklou nedorozuměním mezi autorem článku a místostarostou, se omlouváme.

Rekonstrukce nadjezdu

Komentáře   

0 #1 Pavel Matoušek 2012-01-26 09:13
Vazeni,
jiz nekolikrat se stalo, ze nekdo otocil dopravni znaceni do polohy "v platnosti".
Proto na vsechny apleluji, aby na dopravni znaceni nesahali, protoze se tim dopousteji protipravniho jednani!!!
Navic vnasi zmatek do uz tak slozite situace!
Podle mych poslednich informaci, cedule otaci nekdo z Pod Strane a pak vola policii. Po dnesku je ovsem policie informovana, ze v teto ulici uzavirka neni!
Citovat

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.