• Titulní stránka

Místostarosta Schneider: Kdo tu bydlí bez trvalého pobytu, zneužívá peníze nás všech

Lidé, kteří bydlí v Nelahozevsi, aniž by zde měli nahlášen trvalý pobyt, podle místostarosty Zdeňka Schneidera (Pro Nelahozeves) „zneužívají peníze nás všech“. Místostarosta se dokonce nechal slyšet, že takoví lidé v obci „trochu parazitují“.

Zdeněk Schneider se takto vyjádřil na prosincovém zasedání zastupitelstva v rámci debaty o technických službách, kdy si obyvatelé obce stěžovali na nízký počet pracovníků údržby v obci.

„Ani jsem netušil, kolik lidí tady vůbec není hlášených,“ konstatoval místostarosta s tím, že existují případy, kdy zde bydlí celé takové rodiny. „Nejsou tu nahlášení a přitom po té obci něco chtějí,“ upozornil Zdeněk Schneider.

Jen v části obce, v níž má být v letošním a příštím roce vybudována nová splašková kanalizace, je podle starosty Jakuba Bryndy takových lidí 125.

Důvody, proč někteří lidé nemají trvalý pobyt v obci, bývají různé. Jedním z nich byla až do loňského roku absence sběrného dvora. Lidé si tak nechávali trvalý pobyt v sousedních Kralupech nad Vltavou, kde je pro občany sběrný dvůr zdarma. Od letošního roku se sběrný dvůr v omezené míře otevírá i v Nelahozevsi, v zatáčce v Zagarolské ulici.

Daňové příjmy Nelahozevsi činily za rok 2019 necelých 27 milionů korun a v obdobné výši je obec předpokládá i pro rok 2020. Částka se odvíjí zejména od počtu obyvatel s trvalým pobytem – každý takový člověk přinese do obecní pokladny v současné době zhruba 12 tisíc korun. Méně významnými kritérii jsou pak rozloha obce, počet dětí navštěvujících místní obecní školy (v současné době cca 200) a počet zaměstnanců, kteří mají na území obce místo výkonu práce (na konci roku 2018 jich bylo 340, údaj za rok 2019 zatím není k dispozici).

Rozpočet, Zpravodaj 2020/01, Zdeněk Schneider

Komentáře   

0 #1 Miroslav Sochor 2020-07-09 15:01
Nevíte někdo jak má otevřen sběrný dvůr v Zagarolske ulici?
Citovat

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.